Kawka pożegnał się z Olimpią zwycięstwem nad Ostrzeszowem

Autor: kurier-kolski.pl | 08.06.2015

Jarosław KawkaMecz z Ostrzeszowem był ostatnim występem Jarka Kawki w barwach kolskiej Olimpii przed własną publicznością. Dziękujemy Jarkowi za 22 lata (z przerwą na grę w Górniku Konin) za reprezentowanie barw kolskiej Olimpii. Jarek znany jako bombardier, Jaro czy Kawa, zakończył grę w Olimpii bardzo dobrym występem, a co najważniejsze zwycięstwem nad Ostrzeszowem w stosunku 4:1. Olimpia Koło – Victoria Ostrzeszów 4:1 ( 2:0).

Od pierwszej minuty Olimpia ruszyła do ataku. Widać było na twarzach kolskich zawodników, że bardzo chcą wygrać. W 15.minucie, po faulu na Jarku Kawce, z rzutu wolnego z około 30. metrów na bramkę huknął Paweł Powietrzyński. Piłka wpadła w samo okienko Ostrzeszowskiej bramki i było 1:0 dla Olimpii. Minutę później z 18.metrów plasowanym strzałem na 2:0 podwyższył Mariusz Nieznalski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Olimpia cały czas miała inicjatywę i kontrolowała całe spotkanie. W 57.minucie strzał na bramkę oddał Niezanalski. Obrońca z Ostrzeszowa tak niefortunnie wybijał piłkę, że skierował ją do własnej bramki i zrobiło się 3:0 dla Olimpii. Kilka minut później po rzucie wolnym Victoria strzeliła honorową bramkę. W samej końcówce pięknym rajdem popisał się najlepszy dzisiaj na boisku Nieznalski , który dokładnym podaniem obsłuży Kotkowskiego, który to z najbliżej odległości ustalił wynik spotkania na 4:1.

Po meczu zadowolony z siebie Jarek Kawka powiedział: – Zagraliśmy niezły mecz i na zwycięstwo w pełni zasłużyliśmy. Mam nadzieję, że dobrą passą zakończymy ostatnim meczem w Kobylinie i zajmiemy 10 miejsce w ligowej tabeli, zgodnie z założeniami. Był to mój ostatni mecz rozegrany w kolskiej OLIMPII przed własną publicznością, dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim kibicom i sympatykom naszej drużyny za to, że przez te 22 lata byli ze mną w dobrych i może trochę gorszych chwilach. Chciałem w dzisiejszym spotkaniu strzelić dla Was ostatnia bramkę, niestety nie udało się, ale postaram się to zrobić w ostatnim spotkaniu z Kobylinem. Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo mocno dziękuję , a szczególne podziękowania kieruję w Pana stronę Panie Michale….

– Dziękuję Panie Jarku za chwile pozytywnych przeżyć w każdym meczu. Myślę, ze nie weźmie Pan rozbratu z piłką, a swoją wieloletnią wiedzę przekaże swym młodszym kolegom. Na pewno na boisku będzie nam Pana brakowało. Ale trudno, wszystko ma swój początek i koniec. Michał Chojnacki

Składy Olimpii: Bartosz Kordylewski, Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński, Konrad Cieślak, Mariusz Nieznalski, Radosław Urbaniak, Ariel Szczesiak (75 Tomasz Mikusik), Piotr Marańda, Piotr Andrzejczak, Jarosław Kawka ( 80’ Damian Kotkowski).