II Dziecięca Sesja Rady Miejskiej w kolskim Ratuszu

Autor: kurier-kolski.pl | 11.06.2015

IMG_7062Rada Miejska miała dziś nowego przewodniczącego, który po otrzymaniu insygniów władzy, poprowadził obrady. W kolskim Ratuszu miało dziś miejsce wydarzenie niezwykłe – Dziecięca Sesja Rady Miasta. W role rajców weszli podopieczni Anny Cichej z klasy Ib Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole. Złożyli do Burmistrza Maciaszka wnioski, wzięli włodarza w krzyżowy ogień pytań, wręczyli Magiczną Księgę Dziecięcych Marzeń. Wszyscy obecni byli pod wrażeniem profesjonalizmu kilkulatków. Burmistrz obiecał, że z uwagą przyjrzy się dziecięcym oczekiwaniom. Po sesji pozostało pamiątkowe zdjęcie i drzewo, zasadzone przed Ratuszem.

W ubiegłym roku z inicjatywy ówczesnej przewodniczącej Urszuli Pękacz, radna Izabela Nuszkiewicz przygotowała swoich podopiecznych, czyli dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6, do udziału w pierwszym takim przedsięwzięciu. Zachęcona jego powodzeniem zachęciła radną obecnej kadencji Halinę Musiałek, pracującą w Szkole Podstawowej nr 3, by kontynuować ten piękny zwyczaj, licząc, że znajdzie on swoje miejsce w kalendarzu miejskich uroczystości. Inicjatywie przychylna była dyrekcja placówki, a trudu przygotowania dzieci do II sesji podjęła się wychowawczyni klasy Ib Anna Cicha oraz Helena Bartosik i Aleksandra Błaszczyk.

Najpierw młodzi radni, by nigdy nie zapomnieć o tej podniosłej chwili, zasadzili przez Ratuszem Miejskim drzewko – miłorząb japoński. Będą się o niego troszczyć i doglądać podczas wycieczek po mieście.

Screen Shot 06-11-15 at 07.41 PM

Screen Shot 06-11-15 at 07.41 PM 001

– Celem spotkania jest stworzenie koncepcji rozwoju miasta pod kątem najmłodszych obywateli powiedział przewodniczący Olek rozpoczynając obrady i witając zaproszonych gości. Wnioski przedstawiły komisje: oświaty i sportu, przestrzegania prawa i porządku, budżetu i finansów oraz komunalna. Przewodnicząca komisji oświaty i sportu Amelia wnioskowała o to, by Koło było jeszcze piękniejsze, aby powstała fontanna, nadwarciańska czysta plaża,  nowe place zabaw i ścieżki rowerowe. Magda, przewodnicząca komisji prawa i porządku, wnioskowała o sygnalizację świetlną przy szkołach podstawowych nr 3 i 5. Radny Robert z komisji budżetu i finansów wnosił o wybudowanie  parku rozrywki dla dzieci, lodowiska i zjeżdżalni saneczkowej. Radna Wiktoria, przewodnicząca komisji komunalnej, postulowała o czystość w mieście i… statki na Warcie. Po dyskusji nad każdym z pomysłów, dzieci zadawały pytania burmistrzowi i pani sekretarz. Włodarz wyjaśniał, czym zajmuje się w urzędzie, musiał wyjawić swe sekrety i wyznać, co robi w czasie wolnym, czy ma zwierzęta, o czym marzył w dzieciństwie, w co się bawił, jaki przedmiot szkolny lubił, czy lubi tańczyć i czy czyta książki.

IMG_7037

IMG_7025

IMG_7027

IMG_7035

IMG_7010

IMG_7014

IMG_7013

– Gratuluję młodym radnym, gdyby spełniły się ich postulaty, Koło wyglądałoby zupełnie inaczej. Przyjrzę się uważnie złożonym dziś wnioskom zapewnił Burmistrz Miasta Stanisław Maciaszek. Milusińscy zaśpiewali swoim gościom piosenkę, a za pięknie odegrane role odebrali wiele upominków i usłyszeli sporo ciepłych słów. Przewodniczący rady także pogratulował młodym radnym, życząc im, by w dorosłym życiu mieli jeszcze okazję zasiąść na tej samej sali i walczyć o to miasto.

IMG_7044

IMG_7052

IMG_7057

IMG_7041

Screen Shot 06-11-15 at 07.39 PM

Screen Shot 06-11-15 at 07.39 PM 001

IMG_7066

Kończąc miłe spotkanie, Burmistrz zaprosił dzieci do udziału w pikniku przed Ratuszem, planowanym na 26 maja o godz. 15.00, podczas którego wśród najlepszych kolskich uczniów  zostanie wylosowany rower i inne nagrody.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kolanin
9 lat temu

Pani Wioleto bardzo ładne zdjęcie- miło spojrzeć

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526