eTornister wkracza do kolskiej szkoły!

Autor: kurier-kolski.pl | 08.06.2015

Screen Shot 06-08-15 at 11.30 PMBy nasze dzieci były mądre i zdrowe…eTornister wkracza do kolskiej szkoły! eTornister będzie od 1 września funkcjonował w klasach IV Szkoły Podstawowej nr 2 z Zespołu Szkół nr 1 w Kole. To najnowocześniejsze narzędzie wspomagające edukację. Uczniowie otrzymają tablety wyposażone w podręczniki do nauki każdego przedmiotu i z tymi urządzeniami będą przychodzić do szkoły, by ich plecaki były…. lekkie jak piórko. Tradycyjne, papierowe podręczniki uczeń będzie miał w domu i tam z nich korzystał, bez konieczności codziennego noszenia „kilogramów” na plecach. Symboliczną umowę w obecności Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka podpisał dyrektor ZS nr 1 w Kole Lech Brzeziński oraz przedstawiciel firmy, która wdraża ten projekt. Kolska placówka jest pierwszą w Wielkopolsce, a 3 w Polsce szkołą podstawową, która przystąpi do projektu.

 

– Jesteśmy szkołą, która rozpoczęła działania w technologii informacyjnej bardzo szeroko, a projekt eTornister jest kontynuacją tej technologii informacyjnej, wchodzimy z nim do 4 klasy Szkoły Podstawowej – powiedział Lech Brzeziński, dyrektor ZS nr 1 – Jesteśmy jedyną placówką edukacyjną w Wielkopolsce, która podjęły ten temat w szkole podstawowej.

Screen Shot 06-08-15 at 11.30 PM 002

Koszt projektu na przestrzeni 3 lat zamknie się kwotą 149 tys. zł. Takie pieniądze na jego realizację przeznaczył Burmistrz Miasta Stanisław Maciaszek i przyjęła w uchwale Rada Miejska. – Szkoła chciałaby pozyskać środki z funduszy europejskich na objęcie projektem klas gimnazjalnych, ale to są dopiero nasze plany na przyszłość – kontynuował dyrektor. Wyjaśnił również, że zabiegał, by dzieci miały dostęp do nowoczesnych technologii i szybkiej informacji, a jednocześnie by miały… proste kręgosłupy i przestały codziennie dźwigać ciężkie tornistry.

Screen Shot 06-08-15 at 11.31 PM 001

W spotkaniu, oprócz dyrekcji szkoły i reprezentacji uczniów, udział wziął Burmistrz Miasta Stanisław Maciaszek, ze strony firmy Mobile Box Joanna Kranz koordynator projektu eTornister oraz Dawid Celej asystent projektu, Joanna Mencel regionalny szef sprzedaży projektu, dyrektor wydawniczy WSiP Waldemar Czerniszewski, kierownik regionu Wielkopolska Marek Nowik i konsultant edukacyjny Justyna Czech, koordynator projektu PZU Marcin Pierzynowski, dyrektor ds. sprzedaży wydawnictwa Pearson Beata Dudzińska i reprezentantka wydawnictwa Roksana Kisielewicz. Nastąpiło symboliczne podpisanie umowy, która wchodzi w życie 1 września, zaś uroczystość przekazania 53 tabletów odbędzie się 2 września. Tego dnia każdy czwartoklasista otrzyma tablet do użytkowania w szkole i w domu.

– Popieram inwestowanie w edukację i dobro dzieci. Będę wspierał nowoczesne formy nauki i jestem dumny, że nasza szkoła podstawowa jako pierwsza w Wielkopolsce przystąpiła do projektu powiedział Burmistrz Stanisław Maciaszek.

Screen Shot 06-08-15 at 11.31 PM

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526