Uroczysta konferencja poświęcona Patronowi Miasta Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 09.06.2015
bogumil_miniZ inicjatywy Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka odbędzie się dziś uroczysta konferencja historyczna poświęcona Patronowi Miasta Koła – Świętemu Bogumiłowi. Dziś, w środę, 10 czerwca 2015 r., o godz. 16.00 w sali sesyjnej Ratusza Miejskiego w Kole na Starym Rynku. W spotkaniu ma wziąć udział Biskup Włocławski Wiesław Mering. Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mieszkańców Koła do wzięcia udziału w tym ciekawym wydarzeniu i poszerzeniu swojej wiedzy historycznej. Wstęp jest całkowicie bezpłatny i wolny!

 

Program konferencji:

– Powitanie gości przez Burmistrza Miasta Koła
– Wystąpienia:

  • Biskupa Włocławskiego Wiesława Alojzego Meringa
  • Pani Jadwigi Świgoniak ze Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą pt. „Święty Bogumił – nowe spojrzenie na dawną prawdę”
  • Pani Urszuli Urbaniak (prezes) i Pana Andrzeja Urbaniaka z Towarzystwa Przyjaciół Uniejowa – prezentacja pt. „Uniejowskie ślady św. Bogumiła na przestrzeni wieków”

– Dyskusja
– Poczęstunek

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
9ilm
9ilm
9 lat temu

Dobrze ,ze zostało wszystko wyjaśnione.
Wiele osób przypisuje sobie czyjeś zasługi !!!!!!

dddd
dddd
9 lat temu

Przede wszystkim myślę, że stwierdzenie „Z inicjatywy Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka odbędzie się dziś uroczysta konferencja…” jest nie do końca prawdziwe, gdyż inicjatorką tej konferencji jest pani Jadwiga Świgoniak, która zabiegała o to już dużo wcześniej jeszcze za burmistrza Drożdżewskiego i to, że konferencja się odbędzie było już postanowione za Drożdżewskiego. Proszę popytać Pani Świgoniak. To jej inicjatywie, a nie burmistrza zawdzięczamy tę konferencję. Burmistrz jedynie jest współorganizatorem i wyraził na nią zgodę użyczając sali.

dddd
dddd
9 lat temu

„Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych mieszkańców Koła”.
A jeśli nie jestem mieszkańcem Koła to już nie jestem zaproszona?

dddd
dddd
9 lat temu

„Wstęp jest całkowicie bezpłatny” A może być wstęp „bezpłatny niecałkowicie”? Jeśli będzie „bezpłatny niecałkowicie” to nie będzie już bezpłatny.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526