Kolanie przeszli w procesji Bożego Ciała

Autor: kurier-kolski.pl | 04.06.2015

bc04Tradycyjnie jak co roku, wierni z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i św. Bogumiła na Płaszczyźnie w Kole, wzięli udział we wspólnej procesji podczas uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Piękna pogoda sprawiła, że w procesji Bożego Ciała ulicami naszego miasta przeszło kilka tysięcy osób. Mszę św. o godzinie 10.30 odprawił proboszcz parafii MBCz. ksiądz dziekan Władysław Waszak.

 

Po zakończeniu Mszy św. w kościele M.B. Częstochowskiej na ul. Blizna o godzinie 10.30, kolscy kapłani razem z wiernymi wyruszyli z Jezusem Chrystusem w monstrancji w orszaku procesyjnym, przy akompaniamencie Miejskiej Orkiestry Dętej OSP i Chóru Farnego „Lutnia” ulicami naszego miasta, zatrzymując się przy czterech ołtarzach, modląc się i śpiewając Ewangelię. W procesji uczestniczyły asysty z Fary, Klasztoru, Parafii św. Bogumiła na Płaszczyźnie i Matki Boskiej Częstochowskiej z Bliznej.

bc01

bc02

bc03

bc05

bc06

bc07

Monstrancję nieśli kapłani z kolskich kościołów: ks. kanonik Józef Wronkiewicz, proboszcz z parafii św. Bogumiła ks. Piotr Pawlak, Ojciec Miłosz z kolskiego Klasztoru oraz ks. kanonik Władysław Waszak z Bliznej – Dziekan Dekanatu Kolskiego. W uroczystościach uczestniczył także Gwardian OO. Bernardynów O. Oswald Jasielski. Przy każdym z ołtarzy znajdowały się przynajmniej dwie młode brzezinki, które po zakończonej ceremonii w kilka minut ogołocili wierni.

Resize of IMG_3368

Resize of IMG_3371

Resize of IMG_3370

Resize of IMG_3375

Resize of IMG_3377

Resize of IMG_3378

Resize of IMG_3379

Resize of IMG_3381

Resize of IMG_3385

Resize of IMG_3386

Resize of IMG_3387

Resize of IMG_3363

Resize of IMG_3391

Resize of IMG_3395

Resize of IMG_3397

Resize of IMG_3400

Resize of IMG_3404

Resize of IMG_3406

Resize of IMG_3411

Resize of IMG_3408

Resize of IMG_3412

Przy ostatnim ołtarzu, który znajdował się przy kolskim Ratuszu Miejskim, proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego ks. kan. Józef Wronkiewicz wygłosił kazanie, w którym nawiązał do tajemnicy Eucharystii. Potem udzielił błogosławieństwa na cztery strony świata, po czym podziękował wszystkim za przygotowanie ołtarzy, oprawę muzyczną i tak liczny udział w procesji Bożego Ciała. Następnie wszyscy udali się do kościoła farnego, gdzie została odprawiona Msza św.

Tekst i foto: Michał Chojnacki

Foto: Michał Krzemiński

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
TJ
TJ
8 lat temu

szkoda brzózek, gdzie sa ekolodzy?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526