Plebiscyt „Super Glina 2014” – poprzyjmy „naszego” policjanta!

Autor: kurier-kolski.pl | 18.05.2015

superglina dsc_9545W „Głosie Wielkopolskim” trwa głosowanie na najlepszego policjanta w Wielkopolsce „Super Glina 2014”. Naszym faworytem jest sierż.szt. Przemysław Wojciechowski, którego sylwetkę prezentujemy poniżej. Wesprzyjmy go naszym głosem wysyłając sms o treści NAJ.9 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT).

Sierż. szt. Przemysław Wojciechowski służbę w Policji pełni od 2006 roku. Od chwili wstąpienia do służby w Policji wykonuje obowiązki w pionie prewencji, od 3 lat jako dzielnicowy.  Jego znajomość obowiązujących przepisów i procedur oraz umiejętność ich stosowania pozwalają mu na wzorowe wywiązywania się z obowiązków oraz realizację zadań i czynności służbowych.

Kultura osobista, podejście do wykonywania zadań, uprzejmość, takt i zdecydowanie w kontaktach z interesantami mogą być wzorem dla innych dzielnicowych. Przez swoja postawę zyskał uznanie i szacunek zarówno wśród przełożonych jak i lokalnej społeczności. Aktywizuje i prowadzi różne formy pracy prewencyjnej z młodzieżą szkolną i dziećmi. Nawet w czasie wolnym od służby chętnie pomaga osobom, które go o to poproszą. Postawa policjanta, jego stosunek do służby, a także otwartość na ludzkie krzywdy i problemy kształtuje w lokalnej społeczności pozytywny wizerunek całej formacji.

W 2010 roku Przemek Wojciechowski został odznaczony „Kryształową Gwiazdą” za uratowanie życia 37–latka. Dwa lata później za uratowanie życia czteromiesięcznego dziecka został odznaczony „Kryształową Gwiazdą ze wstęgą”.

W październiku 2010 roku Przemysław Wojciechowski z narażeniem życia i zdrowia podjął interwencję wobec 37 – latka, który wskutek nieporozumień rodzinnych polał się benzyną i podpalił na terenie swojej posesji, a następnie zaczął biec. Płonącego mężczyznę dogonił policjant i nie bacząc na grożące mu niebezpieczeństwo, przy pomocy wody i szmat stłumił ogień. W ten sposób uratował życie mężczyzny, który z poparzeniami trafił do kolskiego szpitala, a następnie przy pomocy śmigłowca został przetransportowany do specjalistycznej placówki medycznej.

W sierpniu 2012 roku policjant, dzięki błyskawicznej ocenie sytuacji oraz podjęciu natychmiastowej decyzji uratował życie czteromiesięcznego dziecka. W tym dniu około południa jadąca samochodem kobieta nagle zatrzymała się, ponieważ jej czteromiesięczny synek zaczął się krztusić i nie mógł złapać oddechu. Kobieta wysiadła z auta, wzięła dziecko na ręce i bezskutecznie zaczęła je oklepywać. W tym czasie chodnikiem przechodziło wiele osób jednak nikt nie udzielił kobiecie pomocy. Dopiero po chwili przy matce z dzieckiem zatrzymał się samochód osobowy, z którego wysiadł Przemysław Wojciechowski i po dobiegnięciu do kobiety, wziął dziecko na ręce podejmując natychmiastową reanimację. Jednocześnie polecił matce wezwać pogotowie, jednak kobieta w stresie nie była w stanie wybrać numeru alarmowego. Widząc to policjant wziął od niej telefon i sam wezwał pomoc. Ucisk na przeponę i oklepywanie sprawiły, że malec złapał powietrze. Na tym jednak pomoc st.sierż. Przemysława Wojciechowskiego nie zakończyła się. Zawiózł on kobietę i czteromiesięcznego Dominika do szpitala i sam zatroszczył się o to, aby udzielono dziecku pomocy lekarskiej. W drodze do szpitala matka chłopczyka dowiedziała się, że osobą, która udzieliła pomocy jest policjant z kolskiej komendy st.sierż. Przemysław Wojciechowski. Opisana sytuacja wydarzyła się w czasie, gdy Przemek Wojciechowski przebywał na urlopie, jednak pamiętając o fakcie, że Policja realizując zadania ustawowe przede wszystkim służy i pomaga ludziom, podjął natychmiastową i skuteczną decyzję.

Na tym nie koniec. 15 stycznia 2014 roku policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymali zgłoszenie, że w jednym z domów w gminie Kościelec  pijana matka sprawuje opiekę nad dzieckiem. Na miejscu interwencji zauważyli 32-letnią kobietę, która wybiegła z mieszkania i pobiegła nad pobliski staw. 32-latka weszła na kładkę i już miała wskoczyć do lodowatej wody, gdy w ostatniej chwili złapał ją za kurtkę jeden z interweniujących policjantów. Był nim nasz kandydat Przemysław Wojciechowski. Kobieta miała ponad dwa promile w wydychanym powietrzu. Została zatrzymana do wytrzeźwienia, natomiast jej córka noc spędziła w Rodzinnym Pogotowiu Opiekuńczym. Szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy zapobiegła tragedii.

Akcja „Super Glina 2014” jest przeprowadzana we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu. Dzięki plebiscytowi będzie można docenić najlepszych, zdaniem czytelników, policjantów.

Źródło: KPP w Kole

.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526