Motywy kolskie zlicytowane

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2015

Screen Shot 05-15-15 at 04.52 PMPierwsza taka aukcja prac malarskich uczniów Zespołu Szkół Plastycznych w Kole zatytułowana „Motywy kolskie” przyniosła szkole około 5 tys. zł, które zostaną w całości przeznaczone na potrzeby młodzieży, w tym organizację obowiązkowych plenerów. Licytacja miała po raz pierwszy miejsce w Ratuszu Miejskim, a dzieła sztuki były elegancko oprawione dzięki pomocy włodarza miasta.

 

– Wysoka pozycja, którą szkoła zajmuje w szkolnictwie artystycznym w Polsce, związana jest z sukcesami naszej młodzieży. Składają się na nie stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, czołowe miejsca w ogólnopolskich przeglądach i konkursach. Bazując na tym bogatym dorobku, prezentujemy poplenerowe prace malarskie naszych uczniów przedstawiające „Motywy kolskie”. Nauka w ZSP w Kole jest ogromną szansą edukacyjną dla młodzieży naszego regionu. Ci bardzo uzdolnieni młodzi ludzie pochodzą najczęściej z małych miejscowości, często niezamożnych rodzin. To do nich trafią pieniądze pozyskane podczas aukcji – apelował przed licytacją dyrektor szkoły Krzysztof Pawlak.

20150514_170448

20150514_172028

20150514_171336

Współorganizatorem przedsięwzięcia był Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek, który nie tylko udostępnił na potrzeby aukcji Ratusz, zapewnił oprawę obrazów w piękne ramy, ale także sam nabył dzieła sztuki początkujących artystów. Jak podkreślił burmistrz otwierając aukcję, Zespół Szkół Plastycznych w Kole to od kilkudziesięciu lat chluba naszego miasta.

20150514_172822

Screen Shot 05-15-15 at 04.52 PM 001

20150514_172520

Pod młotek poszło kilkanaście obrazów, za kwoty od 250 do 650 zł. Pierwszy obraz zakupił znany kolski biznesmen Robert Andre. Nie są to duże kwoty, zważywszy, że wyszły spod ręki najlepszych uczniów, stypendystów, posiadaczy indeksów uczelni artystycznych, zdobywców prestiżowych nagród i wyróżnień. Dzieła były elegancko oprawione, a w przyszłości ich wartość może być bezcenna…

Posiadanie prac naszej utalentowanej młodzieży jest w dobrym tonie. Prace są oryginalne, niepowtarzalne i na wysokim poziomie, a ich zakup wspiera uzdolnionych.

Jako ostatni został zlicytowany egzemplarz pięknego, oryginalnego kalendarza miasta Koła z jego widokami. Każdy miesiąc roku jest zilustrowany innym obrazem z widokiem naszego miasta autorstwa uczniów „Plastyka”. Kalendarz także został wydany we współpracy z Urzędem Miejskim w Kole.

20150514_172342

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526