Koło będzie czyste, kolorowe i ukwiecone

Autor: kurier-kolski.pl | 28.05.2015

kaskadaTaki właśnie jest zamysł Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka. Mieszkańcy Koła już na spotkaniach przedwyborczych zgłaszali mu problem brudnego i szarego miasta, a włodarz potraktował te, jak i inne, uwagi bardzo poważnie. Od kilku miesięcy zauważyć można dużo lepszą czystość miasta, a teraz przyszedł czas na jego ukwiecenie. Już wkrótce na latarniach dwóch głównych ulic mają zawisnąć donice z kolorowymi kwiatami.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej burmistrz przedłożył radnym projekt zmian w budżecie miasta, w którym zaproponował przeznaczenie pewnej sumy pieniędzy na ukwiecenie naszego miasta. A wszystko za przyczyną niedawnej interpelacji radnej Haliny Musiałek, która zaproponowała, by wzorem innych miast, także u nas zrobiło się estetyczniej i piękniej na ulicach. Radna wyszła z pomysłem, by na latarniach umieścić donice z kwiatami.

Propozycja ta trafiła na podatny grunt, dlatego burmistrz Maciaszek już miesiąc później zwrócił się do radnych o akceptację tego pomysłu i zakup donic oraz kwiatów. Radni nie byli temu przeciwni, bo też chcą, by żyło nam się przyjemniej. Wszystko więc wskazuje na to, że pierwsze kwiaty na latarniach pojawią się już wkrótce na dwóch głównych ulicach naszego miasta: Toruńskiej i Sienkiewicza.

swiebodzin_www.terra-pl.eu_31

Natomiast na placu przed kolskim Ratuszem Miejskim mają niedługo stanąć dwie tak zwane kaskady kwiatowe. Są to specjalne piętrowe, wysokie donice, w których także będą rosnąć kwiaty. Starsi mieszkańcy pamiętają, że w dawnych latach właśnie w tym miejscu były dokładnie takie kompozycje kwiatowe.

Podpowiadamy, że warto też, by kwiaty nasadzić nie tylko w donicach i kaskadach, ale także na skwerach w różnych częściach naszego miasta. Warto, by w włączył się w to również Powiatowy Zarząd Dróg, bo przy drogach powiatowych jest wiele bardzo wydeptanych i zaniedbanych miejsc, gdzie przynajmniej powinna rosnąć trawa, a naprawdę nie ma zupełnie nic prócz wydeptanej ziemi. Byłoby pięknie jeśli także tam posadzono by kwiaty.

Oprac.: M. Kozajda

Foto: UM Aleksandrów Łódzki, wieża kwiatowa, widok na ul. Piotrkowską, dzięki uprzejmości: www.terra-pl.eu

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
2tyx
2tyx
9 lat temu

Kto i za ile będzie podlewał te kwiaty na latarniach ?

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu na takie decyje czekalismy i wreszcie bedzie ladnie, apel do mieszkancow by upiekszali swoje balkony jak juz widac na niektorych balkonach jak jest kolorowo same kwiaty .Dbajmy o wizerunek naszego miasta ..

kkk
kkk
9 lat temu

i super!! będzie ladnie i estetycznie. i o to chodzi!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526