Jak niewiele trzeba, by żyło się piękniej!

Autor: kurier-kolski.pl | 15.05.2015

Screen Shot 05-15-15 at 05.10 PMLokatorzy bloku przy ul. 20-Stycznia 20 połączyli siły we wspólnych staraniach o ukwiecone skwerki. Efekt? Zapierający dech w piersiach! W centrum miasta, w otoczeniu ruchliwych ulic i parkingów, wkroczyć można w enklawę zieleni, estetyczną alejkę pełną sezonowych kwiatów, codzienne troskliwie pielęgnowanych rękoma kilku pań. – Nie mamy działek, traktujemy nasze trawniki jak ogródki działkowe, i bardzo to lubimy – tak panie tłumaczą swoją społeczną pracę, dodając, że w podlewanie angażują się również panowie.

 

Lokatorzy wyremontowali chodnik z pieniędzy wspólnoty, a teraz z własnych środków upiększają zieleńce, zgodnie twierdząc, że estetyczne otoczenie było ich celem. Zaczęło się jak na większości kolskich osiedli blokowych. Kilka pań zadbało o skwerki zieleni pod swoimi oknami. Inne lokatorki wzięły przykład i również uporządkowały przestrzeń przy swojej klatce. Oddając się temu zajęciu z prawdziwą pasją, panie zaczęły się dzielić wiedzą i sadzonkami. W efekcie w dbanie o estetykę otoczenia zaangażowali się niemal wszyscy lokatorzy. Jedni kupują kwiaty sezonowe, inni sieją, nawożą, podlewają, a niemal wszyscy przeznaczają dobrowolne składki na zagospodarowanie zieleni.

Screen Shot 05-15-15 at 05.11 PM 001

Screen Shot 05-15-15 at 05.10 PM 001

Screen Shot 05-15-15 at 05.11 PM

– Śledzimy targ, sprawdzamy, czym można upiększyć nasze małe ogródki, regularnie kupujemy kwiaty sezonowe, kwitnące  – wyszczególniały panie. – Nie ma między nami rywalizacji, przeciwnie, wspólne zajęcie nas jednoczy, pomagamy sobie, dzielimy się kwiatami wieloletnimi, chętnie się spotykamy przy pracy, wieczornym podlewaniu. Odbieramy pochwały od przechodniów.

Screen Shot 05-15-15 at 05.12 PM

Teraz lokatorzy poszczyć się mogą chyba najpiękniejszym w Kole obejściem bloku. Gdyby więcej mieszkańców miało podobne upodobania, nasze Koło byłoby najpiękniejszym miastem w Wielkopolsce, a może i dalej… Wystarczy tylko wziąć przykład z pań Kazimiery, Barbary, Haliny, Sabiny, Wandy, Bożeny, Krystyny, Ireny, Jadwigi oraz panów Bogumiła i Kazimierza, zakasać rękawy i posadzić kwiaty. Dla zdrowia i urody. Będziemy się rozglądać, czy inne osiedla pójdą za przykładem.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Rowerzysta
Rowerzysta
9 lat temu

Na ulicy Szpitalnej jak jedziemy rowerami to też podziwiamy pięknie zadbany teren zieleni . Tak jest od kilku lat, ładne krzewy, cały czas coś kwitnie, naprawdę świetna sprawa. Gratulujemy pomysłu.

abcd
abcd
9 lat temu

Tam tylko dwie klatki (V i VI) są Spółdzielni Mieszkaniowej, pozostałem cztery (I-IV) są komunalne.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Przepięknie to wszystko wygląda. Gratulacje i wielkie brawa za to że kobietom chce sie to robic! Inni czesto ograniczaja sie do narzekania.Niech kazdy cos od siebie dobrego zrobi chociaz minimalnie to bedziemy miec naprawde czyste i kolorowe miasto.

kja
kja
9 lat temu

Można? -można, trzeba tylko chcieć!!! BRAWO!!!
Polecamy
i dedykujemy:
Kom. Straży Pożarnej i byłemu Burmistrzowi) vide:
Ogrody Dz. „Stokrotka”

Ateista
Ateista
9 lat temu

Skoro płacą czynsz to czy nie spółdzielnia powinna im takie rzeczy zapewnić?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526