InfoGra 2015 – szukają w Kole agentów

Autor: kurier-kolski.pl | 21.05.2015

21730_infograW pierwszej grze miejskiej w historii Koła biorą udział uczniowie pierwszej i drugich klas Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Technicznych w Kole. Ich zmagania będzie można obserwować dziś, 21 maja.

 

W grach miejskich wykorzystuje się przestrzeń miejską jako istotny element rozgrywki. Nie inaczej jest dziś w Kole. Gra organizowana przez nauczycieli przedmiotów informatycznych to pomysł na lekcję inaczej. Zamiast zeszytów i książek przyszli technicy wykorzystują zdobytą wiedzę i umiejętności w praktycznych zadaniach poza murami szkoły. Od godziny 9:00 na ulicach Koła można spotkać cztery rywalizujące ze sobą drużyny.

Scenariusz gry oparty jest na poszukiwaniach siedmiu agentów. Każdorazowo, po znalezieniu jednego z nich, drużyna otrzyma zadanie z dziedziny informatyki, logiki, kryptologii i pokrewnych, które będzie musiała wykonać, aby otrzymać specjalny klucz. Rywalizacja na ulicach miasta polega na zgromadzeniu jak największej ilości takich kluczy. Zarówno w poszukiwaniu agentów, jak i rozwiązywaniu zadań młodzieży przyjdzie z pomocą technologia informatyczna. Każda grupa wyposażona jest w urządzenia mobilne i multimedialne, korzysta również ze stałego dostępu do sieci internet oraz nawigacji GPS.

– Chcemy pokazać, że właściwie wykorzystane informatyka i telekomunikacja mogą być fascynujące. Dzięki skrupulatnie przygotowanemu scenariuszowi, zamienimy czwartkowe lekcje w misję, a misję w przygodę – powiedział Marcin Żyliński , nauczyciel, jeden z twórców gry.

Po zmaganiach miejskich drużyny wezmą udział w finale, który rozegrany zostanie w sztabie gry – świetlicy szkolnej. Za pomocą zgromadzonych kluczy uczestnicy będą musieli rozszyfrować hasło, które posłuży do otwarcia sejfu. Cała operacja będzie realizowana z użyciem komputerów.

Drużyna, która otworzy sejf pierwsza wygra całą zabawę, a na zwycięzców czeka nagroda.

– Z pewnością całodniowe współzawodnictwo da młodzieży wiele radości i wszyscy będą się dobrze bawić. Dla nauczyciela nie ma nic cenniejszego jak nauka z uśmiechem na twarzypodsumowali przygotowania Szymon Rybiński i Zbigniew Pawłowski, współtwórcy gry.

Od samego rana przebieg gry można śledzić online w serwisie szkoły pod adresem www.zst-kolo.pl/relacje/infogra-2015.

Foto: Steven Lewis

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526