Zatrzymane prawo jazdy za szaleńczą jazdę pod przedszkolem

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2015

prawo_jazdyPolicjanci Wydziału Ruchu drogowego KPP w Kole pełniąc służbę w nieoznakowanym radiowozie na drodze wojewódzkiej nr 270 zauważyli w lusterku szybko zbliżający się samochód marki Skoda. Pojazd wyprzedził ich, a następnie inne pojazdy. W konsekwencji kierowca stracił prawo jazdy. 

 

Kierujący wyprzedzając kolejne samochody nie zważał na to, że wjechał do miejscowości Czołowo, gdzie wyprzedzał na przejściach dla pieszych znajdujących się w bezpośredniej bliskości Przedszkola. Następnie na skrzyżowaniu kontynuował manewr wyprzedzania, tym razem samochodu ciężarowego z naczepą. Szaleńczą jazdę przerwali policjanci i zatrzymali kierowcę osobowej Skody. Jej kierowcą okazał się 28.letni mieszkaniec gm. Dąbie, który przyznał się do popełnionych wykroczeń, a tłumaczył się pośpiechem, gdyż był spóźniony na spotkanie.

Screen Shot 04-02-15 at 06.26 PM

Policjanci w tym przypadku byli nieugięci i w związku z rażącym naruszeniem przepisów prawa, które powodowały realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali sprawę do rozpatrzenia przez Sąd. Kierującemu za popełnione wykroczenia grozi prócz grzywny w wysokości do 5.000,-złotych, zakaz kierowania pojazdami na okres od 6 miesięcy do lat 3.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526