W kolskim Urzędzie jest nowa Sekretarz!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.04.2015

IMG_6620Z pewnym opóźnieniem, ze względu na problemy techniczne, za co przepraszamy, podajemy informację, że decyzją burmistrza Stanisława Maciaszka został odwołany z funkcji Sekretarza Miasta Koła Tomasz Nuszkiewicz, a jego miejsce zajęła Bogusława Szczecińska. Nowa Pani Sekretarz ma wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej na podobnych stanowiskach.

 

Tomasz Nuszkiewicz został powołany na Sekretarza Miasta Koła 8 lat temu przez poprzedniego burmistrza Mieczysława Drożdżewskiego. Wszystkim było wiadomo, że wcześniej przez wiele lat był on zaufanym najbliższym współpracownikiem senatora Platformy Obywatelskiej Ireneusza Niewiarowskiego – prezesa Towarzystwa Samorządowego, z którego to ugrupowania został wybrany burmistrzem Drożdżewski.

Po kilku miesiącach urzędowania nowy burmistrz Stanisław Maciaszek uznał, że dotychczasowy Sekretarz nie spełnia jego oczekiwań, dlatego 10 kwietnia wręczył mu wypowiedzenie. Już następnego dnia Nuszkiewicza na stanowisku Sekretarza Miasta zastąpiła Bogusława Szczecińska.

Nowa Sekretarz pochodzi ze Zgierza, a więc jest osobą „świeżą” w naszym mieście, nie mającą żadnych formalnych czy nieformalnych powiązań z kimkolwiek z tego terenu. Co jest bardzo istotne, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w administracji samorządowej, w tym na stanowisku Sekretarza Miasta w Zgierzu oraz na stanowisku szefa referatu pozyskiwania środków unijnych. Jak mówi, stawia sobie za zadanie odciążenie burmistrza Maciaszka w nawale obowiązków, a także poprawę funkcjonowania Urzędu Miejskiego tak, by był możliwie najbardziej przyjazny zwyczajnym mieszkańcom. Nowa Pani Sekretarz oczywiście nie wyklucza także wsparcia swoim doświadczeniem burmistrza i urzędników w pozyskiwania środków finansowych z UE dla naszego miasta, których tak bardzo potrzebujemy w zaniedbanym przez ostatnie lata i zadłużonym na 37 mln.zł. Kole.

Jak wynika ze zasłyszanych przez nas opinii od petentów Urzędu, już przez ten pierwszy tydzień pracy nowa Sekretarz Miasta dała się poznać jako osoba kompetentna, mająca dużą wiedzę, charyzmę, a przede wszystkim niezwykle sympatyczna, tryskająca pozytywną energią, zawsze uśmiechnięta i życzliwa dla wszystkich dookoła, a szczególnie dla interesantów Urzędu. W opinii wielu osób wybór burmistrza Maciaszka wydaje się być trafny, choć oczywiście zdarzają się też odmienne zdania tych, którzy mają wątpliwości czy urzędniczka z odległego Zgierza jest właściwą osobą na właściwym miejscu. Ale jak mówi powiedzenie „jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził”.

Nasza Redakcja życzy Pani Sekretarz Miasta Koła wytrwałości i wszelkiej pomyślności w nowej pracy na rzecz naszej kolskiej społeczności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
kkk
kkk
9 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu! czas najwyższy rozmontować ten układ z Grzegorzewa! Raz jeszcze brawo!! a radnym blokującym inwestycje i bezpodstawnie atakujących Burmistrza tez warto się bliżej przyjrzec

Gość
9 lat temu

Brawo Pan Burmistrz Maciaszek. Trzymać tak dalej. Dobrze, że się Pan pozbył tego z Grzegorzewa pana T.N.

Krystyna
Krystyna
9 lat temu

Ja byłam i rozmawiałam z tą Panią i potwierdzam,że ponadprzeciętnie sympatyczna i ciepła osoba,czego raczej o starych kolskich urzędnikach nie da się powiedzieć.

Mam nadzieje,że jako szefowa administracji ta Pani bedzie przykładem kultury dla innych w urzędzie.Powodzenia życzę nowej Pani Sekretarz i prosze nie przejmować się malkontentami.

anty-fff
anty-fff
9 lat temu

Proste pytanie czemu nie czepiasz sie tego który narobił tak ogromnego zadłuzenia w Kole czyli bylego burmistrza Drozdzewskiego tylko plujesz na obecnego na Maciaszka? Trzeba bylo startowac na burmistrza,dostac sie i pokazac jaki jestes madrala.Marnujesz sie „zdolny” czlowieku piszac anonimowe wpisy podpisane dumnie fff 🙂

fff
fff
9 lat temu

Teraz środki unijne zapewne zaczną płynąć szerokim strumieniem.. Oby nam walizek na to euro starczyło..

A cóż zrobił nowy burmistrz.. odroczył spłatę kredytów, przez co problem odwlekł. Ważne żeby on miął jakiś grosz na inwestycje.., czy takie odroczenie nie jest jeszcze droższe dla miasta? Może tym się Pan redaktor zajmie zamiast pisać laurki…
Może się Pan zajmie ile miasto wydaje na jeżdżący pusty autobus…?
Czy w Kole nie ma ludzi na sekretarza? Pani pozyskiwała w Zgierzu środki, ale Zgierz to nie Koło. Zgierz należy do aglomeracji łódzkiej i takiemu miastu nie jest problem pozyskać środki.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526