Turniej gry komputerowej FIFA 15

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2015

fifaDługi weekend majowy może dostarczyć ekscytujących sportowych emocji nie tylko tym, którzy lubią „gonić” po boisku. W odpowiedzi na zainteresowania kolskiej młodzieży Stowarzyszenie „Kolanie” zdecydowało, że do Koła zawita taki turniej, gdzie młodzież bez zakładania krótkich spodenek poczuje się jak gwiazda stadionu. Tu nie będzie fauli – zachęcają organizatorzy, zapraszając jednocześnie do udziału w I edycji turnieju gry komputerowej FIFA 15. To „rodzinne” wydarzenie rozegra się na hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w dniach 2-3 maja od godz. 9.00.

 

Zawody przygotowali członkowie funkcjonującego od kilku miesięcy na terenie miasta Stowarzyszenia „Kolanie”, którego członkowie wciąż zaskakują nowymi pomysłami. Tym razem w sferze ich zainteresowań znalazł się komputer.

– Wybraliśmy go jako wspaniałe narzędzie do integracji młodzieży, może i zabiera zbyt dużo czasu, ale jest doskonałym nośnikiem wiedzy, a teraz posłuży rozrywce – przyznał prezes organizacji Krzysztof Mazurkiewicz.

FIFA 15 to znana gra edukacyjna mająca rzeszę fanów, tym bardziej, iż po piłkarskich sukcesach naszej reprezentacji młodzież nie tylko chętnie wychodzi na boiska, ale i coraz chętniej wciela się w rolę Lewandowskiego, czy innego piłkarza, siadając do komputera.

– Jest to pierwsza edycja turnieju, mamy nadzieję, że rozpoczniemy taką cykliczność tego typu wydarzeń, zaplanowaliśmy go na dwa dni – powiedział lider projektu Grzegorz Michalak, który przed laty zainicjował kilka takich przedsięwzięć.

Pierwszego dnia przeprowadzone zostaną eliminacje. Wcześniej prawidłowo zgłoszeni i zakwalifikowani zawodnicy podzieleni zostaną na grupy, w których w systemie każdy z każdym rozegrają mecze, za wyniki będą przyznawane punkty, będą też liczone bramki, by nagrodzić najlepszych strzelców. Po eliminacjach, w niedzielę, odbędą się rozgrywki 1/8,1/4 i oczywiście finał. Przyjemność z rozgrywek czerpać mają nie tylko zawodnicy, ale i publiczność.

– Na hali MOSiR jest dużo miejsca dla publiczności, dodatkowo każdy mecz będzie osobno wyświetlany z projektora na ekranie, będzie można śledzić rozgrywki – zachęcają organizatorzy. – Na trybuny przyjdźcie rodzinnie by kibicować, zobaczycie, co dzieje się na „murawie”, będą emocje jak na prawdziwym meczu.

Przypominamy, turniej odbędzie się 2-3 maja na hali MOSiR, początek o godz. 9.00. Zapisać się można poprzez fanpage Stowarzyszenia Kolanie lub podając imię, nazwisko, nazwę szkoły i telefon kontaktowy na e-mail: stowarzyszeniekolanie@gmail.com. Zgłoszenia przyjmowane są do 30 kwietnia. Inicjatywa skierowana jest do osób do 18.roku życia. Organizatorzy podzielą uczestników według wieku i przeprowadzą losowanie, by szanse rywalizujących były wyrównane. Zawodnicy będą mieli możliwość grania na padach (prywatnych, przyniesionych na zawody). Sugerujemy pospieszyć się z zapisem, gdyż udział w zawodach wziąć może niespełna setka uczestników, a zainteresowanie jest spore. Dla zwycięzcy przewidziany jest puchar, będą też nagrody w wielu konkurencjach, których dziś nie zdradzimy. Uchylając jednak rąbka tajemnicy podpowiemy, że warto byłoby stworzyć atmosferę jak na prawdziwym stadionie… dlatego zarówno zawodnikom, jak i kibicom radzimy ubrać się tematycznie, acz z wyobraźnią… Mamy jeszcze pomysł i propozycję, żeby każdy przyniósł jako „wpisowe” makulaturę i nakrętki plastikowe (nie zapominajmy, Koło zbiera na ściankę wspinaczkową).

– Zalecamy dużo przebywania na świeżym powietrzu i granie w piłkę, by akcje z realu przenieść do wirtualnego świata. Nie zachęcamy do ślęczenia przed komputerem. Ale zapraszamy do tej wspólnej zabawy 2 i 3 maja. Niech spotkanie na hali będzie odskocznią od codzienności, propozycją miłego weekendu spędzonego w gronie rodzinnym, i z piłkarskimi emocjami – twierdzą organizatorzy.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526