Podsumowanie świątecznego weekendu na drogach

Autor: kurier-kolski.pl | 07.04.2015

kontr5Święta Wielkanocne na drogach powiatu kolskiego minęły bezpiecznie. Podczas wydłużonego weekendu kolscy policjanci nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń drogowych, w których ucierpiałyby podróżujące osoby. Funkcjonariusze w tym czasie zabezpieczali miejsca sześciu kolizji drogowych, zatrzymali dwóch pijanych motorowerzystów oraz sześciu nietrzeźwych rowerzystów, a także nałożyli 132 mandaty karne, sporządzili pięć wniosków o ukaranie do sądu i zatrzymali jedno prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego.

 

W miniony weekend funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kole przeprowadzili wzmożone działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu kolskiego wszystkim podróżującym, którzy w tych dniach wybrali się w świąteczne podróże.

W okresie do 3. do 6. kwietnia kolska drogówka w ramach działań „Bezpieczny Weekend – Wielkanoc 2015” nałożyła 132 mandaty karne za wykroczenia popełniane zarówno przez kierujących jak i pieszych. Wśród sześciu odnotowanych w tym okresie zdarzeń drogowych, żadna z podróżujących osób nie ucierpiała. W jednym przypadku policjanci sprawczyni kolizji zatrzymali prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Do wymienionego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie w Kole na skrzyżowaniu ulic Kolejowa i Blizna, gdzie kierująca osobowym autem marki Hyundai – 19-letnia mieszkanka gminy Dąbie wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej ulicą Kolejowa osobowej Hondzie.

W święta policjanci szczegółowo kontrolowali także stan techniczny pojazdów poruszających się po drogach naszego powiatu. Efektem kontroli było 25 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych. Niestety, nie obyło się również bez nietrzeźwych kierujących, których mundurowi zatrzymują każdego dnia. W świąteczny weekend policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierujących, dwóch motorowerzystów i sześciu rowerzystów. Nieodpowiedzialni uczestnicy ruchu drogowego za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526