Nowy gospodarz = czystsze Koło!

Autor: kurier-kolski.pl | 22.04.2015

20150414_133628Od kilku miesięcy w Kole mamy nowego burmistrza Stanisława Maciaszka, który zadeklarował na spotkaniach z mieszkańcami, że będzie zwracał szczególną uwagę na czystość i estetykę naszego miasta. Pierwsze efekty tych zapowiedzi już można zobaczyć. Przyszła wiosna, a wraz z nią wzmożone czyszczenie ulic Koła – tak dokładne, jakie pamiętają tylko najstarsi mieszkańcy. Włodarz dba też o estetykę zabytkowego budynku UM, który musi być wizytówką Koła. Czy burmistrz Maciaszek jest tym dobrym gospodarzem na którego wszyscy czekaliśmy?

 

Wieczorami i nocami można często spotkać na ulicach Koła bardzo rzadki dotychczas widok – zamiatarkę, która dokładnie czyści z piasku i innych  śmieci nasze ulice. W miasto ruszyły też ekipy sprzątające. Na jezdniach i chodnikach pojawiły się „kupki” zebranego ręcznie piasku, który następnie jest wywożony.

20150414_133627

Miasto po prostu powoli robi się czyste, co jest bardzo dobrą prognozą na przyszłość. Starsi mieszkańcy z łezką w oku wspominają dawne czasy, gdy w Kole było czysto, estetycznie, a miasto było pięknie ukwiecone. Wszystko wskazuje na to, że te czasy wracają.

20150413_080450

20150413_080520

20150413_080524

20150413_080541

Przy Urzędzie Miejskim zastaliśmy także kolejne prace. Tym razem w ruch poszły kielnie i pędzle. Elewacja zabytkowego gmachu była już mocno zniszczona (patrz zdjęcia wyżej) i włodarz zadbał, by piękny stary budynek nie szpecił kolskiej Starówki. Tu przecież przychodzą mieszkańcy oraz goście z całego kraju, więc musi być estetycznie, żeby nie było wstydu. Chcielibyśmy, by taka dbałość była o całą kolską Starówkę. Prosimy o to Panie Burmistrzu, bo najwyższy czas, by najstarsza część miasta przestała straszyć.

20150413_080501

Tak odświeżono elewację zabytkowego gmachu Urzędu Miejskiego w Kole.

20150413_154618

20150413_154628

Teraz czekamy na ładniejsze trawniki, skwerki oraz ukwiecenie miasta.

Oprac.: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Grzechu
Grzechu
8 lat temu

Hahaha ale jaja!!! Fajnie was poczytać ziomasy!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

To doniesliscie juz na Maciaszka czy jeszcze nie zdązyliście?
Typowo malomiasteczkowe myślenie zapyziałych małych ludzików pelnych złosliwości.Człowiek robi cos dla miasta i robi to dobrze ale i tak to jest zle.Ciagle wszystko źle,zle i źle.

ccc
ccc
8 lat temu

zgadzam się z Antos. Takie sprzątanie jest zawsze. Budynek wyremontował bynajmniej nie obecny włodarz, a drobne remonty widzę urastają do nie wiadomo jakiej roli.
Jeśli burmistrz wymieni dachówkę na Ratuszu tez będzie głośno? Ludzie otrząśnijcie się.
Zresztą każde prace przy zabytku wymagają zgody konserwatora zabytków. Ciekawe, czy uzyskano takową zgodę lub chociaż zgłoszono te pracę do konserwatora?

Antos
Antos
8 lat temu

oj ot tego zachwytu żebyście sie nie udławili a kto dokonał wogole renowacji całego budynku tez pewnie Maciaszek ,takie sprzątanie piasku bylo po każdej zimie ludzie troche sie otrząśnijcie -pan Maciaszek byl radnym mam pytanie może kurier przedstawi nam jego osiągnięcia w tym czasie!!!!

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

tacy jak milka2 sa mocni w gebie jak sa anonimowi w necie bo nie maja nawet odwagi oczerniac innych pod wlasnym nazwiskiem

ale im tylko wydaje sie ze sa anonimowi w sieci

ten potok pomyj wylewanych ciagle w komentarzach na internecie to wynik chorych ambciji co poniektorych i zludnego poczucia bezkarnosci

rodzic
rodzic
8 lat temu

przede wszystkim dostali prace sami znajomi Drożdżewskiego i otoczenia przykładem świeci sala gimnastyczna przy zespole szkół ekonomicznych i basen a biedni zdesperowani osamotnieni jak chodzili i czekali tak chodzą i czekają w urzędzie pracy na staż raz na kilkanaście lat i na okres paru miesięcy bo są niczyi i czego tu żałować rozliczać każdego po kolei bo jest co

kolanin z wyspy
kolanin z wyspy
8 lat temu

Tylko ten co NIC nie robi nie myli sie i ma spokojne zycie.Drozdzeswki przesiedzial 8 lat ico zrobil? zrobil tak ze teraz bedziemy to splacac wszyscy do usranej smierci.I taki byl dobry burmistrz????????????? ?Obstawil sie swoimi ludzmi ze wszystkich stron prawie samym grzegorzewem.

kriss
kriss
8 lat temu

Malkontentów i sierotek po poprzednim burmistrzu jest bardzo wiele i teraz tak pienią sie przy kazdej informacji pokazujacej że burmistrz Maciaszek jest aktywny.Tych co obrażaja i pomawiaja trzeba ścigac z całą surowoscią,bo dla nich demokracja kojarzy sie jedynie z powiedzeniem „róbta co chceta”. Jak zaplacą za swoje kłamstwa raz drugi czy trzeci po kilka tysiecy to chamstwo opanuje swoje jezory.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Moje takie zdanie, najbardzej krytykuja ci co nic nie robia albo zazdroszcza ze Pan Burmistrz robi bardzo dobra robote dla nas wszystkich,Prawo Panie Mariuszu prosze pisac jak najwiecej o dobrych poczynaniach Pana Burmistrza ,jestesmy bardzo zadowoleni ze nasze miasto Koło jest biedne ale bedzie czyste.

ikc
ikc
8 lat temu

Panie Mariuszu! Bardzodobry artykuł. WSzystko co Pan napisał jest prawdą. Brawo Pna Maciaszek! Oby tak dalej, pokazać czerwonym i pomarańczowym, że Koło to ładne miasto. Znamy sie tylko z widzenia!

edek
edek
8 lat temu

krytykuj tego co nic nie zrobił prócz stworzenia kliki bandy popleczników zatufanych ludzi oni są wszędzie na decydujących stanowiskach na kóre najczęściej nie zasługują i to trop i nagłaśniaj aby miasto nasze z tego oczyścić żeby zatufańców było 0

kkk
kkk
8 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu! a po wpisach widze że malkontentów i zmęczonych życiem fajtłap które potrafią tylko krytykować nie brakuje..

milka2
milka2
8 lat temu

Oj Panie kozajda i ile pan ma kasiory za te przechwałki p. burmistrza, proszę o podanie kwoty ile pan dostaje w łapę za krasowicze swe wpisy????????????

ccc
ccc
8 lat temu

Kurczę, zastanawiam sie, gdzie są granice laurkowania obecnego włodarza?
Takie kupki piasku i śmieci są zawsze po zimie.. to żadna nowość.
Zatynkowanie paru dziur w budynku Urzędu urasta do roli prawie, że rewitalizacji starówki..
Nie mieszkam w Kole, ale normalnie śmiać mi się chce

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526