Misterium Paschalne w pantomimie

Autor: kurier-kolski.pl | 24.04.2015

Misterium1Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Stanisława Konarskiego w Kole już od 7 lat uczestniczą w „Wielkanocnym świętowaniu”. Dzieje się to w ramach projektu edukacyjnego, w którym dzieci mogą wykazać się swoimi licznymi talentami: plastycznymi, literackimi czy aktorskimi.

 

Swoje pasje aktorskie mogli rozwijać uczniowie klasy 5a pod opieką: Moniki Brody, Katarzyny Łojewskiej oraz Anety Łączkowskiej podczas licznych prób do pantomimy, będącej przejmującym obrazem Męki Pańskiej. Młodzi aktorzy stanęli na wysokości zadania, wcielając się w postaci biblijne z taką ekspresją i tak sugestywnie oddając ludzkie uczucia: cierpienie, zdradę, zwątpienie, uleganie pokusom, rozpacz czy ostatecznie – radość. Okazało się, że przejmujące uczucia i tragiczne wydarzenia można oddać „bez użycia słów” – gestem, mimiką, spojrzeniem, ruchem…

Screen Shot 04-24-15 at 09.21 AM 001

Wierni, zgromadzeni 19 kwietnia br. w kościele parafialnym pw. Św. Bogumiła w Kole mogli po raz kolejny zmierzyć się z emocjami, jakie towarzyszą zawsze rozpamiętywaniu Męki Pańskiej. Tym razem stało się to za sprawą młodych aktorów, którzy przy akompaniamencie wzruszającej, niekiedy nawet przeszywającej do szpiku kości muzyki, przedstawili: modlitwę Jezusa w ogrodzie oliwnym, zdradę Judasza, wydanie Chrystusa rzymskim żołnierzom, wyrok wydany przez Piłata, ukoronowanie koroną cierniową, włożenie krzyża na ramiona Jezusa, drogę krzyżową na Golgotę, śmierć na krzyżu, złożenie do grobu.

Kulminacyjnej scenie Zmartwychwstania Chrystusa towarzyszyły liczne uderzenia pioruna…

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526