Kolskie przedszkolaki uczyły się o żywności

Autor: kurier-kolski.pl | 14.04.2015

Screen Shot 04-14-15 at 08.58 AM 001Jak ważne jest zdrowe odżywianie wiedzą wszyscy. Wielkie znaczenie także w dzisiejszym zmieniającym się świecie ma wiedza o nie marnowaniu jedzenia, właściwym przechowywaniu i przetwarzaniu różnych produktów spożywczych. Bogaceniu wiedzy kolskich przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 5 posłużyło tym razem spotkanie „Pięć kroków do bezpiecznej żywności”, na które do tej placówki przybyli specjalni goście: Izabela Kamińska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, zajmująca się promocją zdrowia, oraz uczniowie klasy V a i V c razem z nauczycielkami: Marią Reder, Katarzyną Kaźmierczak i Renatą Łukaszewską ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Kole.

 

Gość specjalny spotkania Izabela Kamińska, z którą najstarsza grupa III 5 i 6 latków wraz z nauczycielką  Elżbietą Szacowną  współpracuje od kilku lat  w ramach realizacji programów  prozdrowotnych Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kole, pokazała co robić, by nie marnować jedzenia. Specjalnie przygotowana scenka teatralna w wykonaniu starszych kolegów, rekwizyty i plakaty, ulotki oraz pogadanka z przedszkolakami,  wyjaśniały dzieciom  dlaczego należy myć ręce, jak należy magazynować i przetwarzać różne produkty spożywcze, do czego służy obróbka termiczna żywności, w jakiej temperaturze przechowywać  pokarmy, by nie narazić się na zatrucie i  dlaczego należy używać bezpiecznej wody i żywności.

Screen Shot 04-14-15 at 08.58 AM

Screen Shot 04-14-15 at 08.56 AM

Screen Shot 04-14-15 at 08.57 AM 001

Dzieci z uwagą wysłuchały  wiersza specjalnie napisanego na tę okazję przez jedną z uczennic, a słowa „Gdy kanapki już nie możesz nie wyrzucaj jej do kosza. Spytaj chłopca i dziewczynki, czy nie zjedzą pysznej szynki…” przypomniały  o tym ile radości możemy sprawić innym dzieląc się przysłowiową kromką chleba. Treść wiersza  i hasło naczelne „Nie wyrzucaj już jedzenia, wszystko jest do przetworzenia!” utrwaliły zasady prozdrowotne preferowane w naszym przedszkolu.  Szybko  także zostały zapamiętane i wielokrotnie wygłaszane zespołowo podczas innych działań związanych z higieną jedzenia.

Screen Shot 04-14-15 at 08.57 AM

Screen Shot 04-14-15 at 08.58 AM 002

Screen Shot 04-14-15 at 09.12 AM

Dzieci zdobyte cenne wskazówki wykorzystają na pewno podczas pełnienia dyżurów przy posiłkach przedszkolnych, układaniu propozycji dziennego jadłospisu, gromadzeniu karmy dla zwierząt, wykonywaniu własnoręcznie surówek, kanapek i innych działaniach służących oszczędnemu gospodarowaniu żywnością w domu i przedszkolu.

Oprac. i fot: E. Sz . PM 5 Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
KassiaD
KassiaD
8 lat temu

Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną? Nie będzie łatwo ale trzeba się wziąć za siebie. Mam już dobry plan na chudnięcie, wszyscy którzy są chętni proponuje zacząć od wipisania w google – xxally radzi jak szybko schudnąć

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526