Kolanie przy wielkanocnym stole [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 02.04.2015

IMG_6532Symbolika wielkanocnego stołu jest jednoznaczna – ma jednoczyć. I taki właśnie cel przyświecał Burmistrzowi Miasta Koła Stanisławowi Maciaszkowi, kiedy zapraszał do wielkanocnego stołu usytuowanego na placu przed Ratuszem Miejskim wszystkich mieszkańców.

 

Przyzwyczailiśmy się do wspólnego spożywania wigilijnych specjałów podczas Rodzinnego Kolędowania. Teraz nadszedł czas na nową miejską tradycję, tradycję wspólnych wielkanocnych spotkań wszystkich chętnych mieszkańców. Wczoraj przed Ratuszem stanął namiot, a w nim serwowano pyszny żur, białą kiełbasę, jajka, pieczywo oraz ciasta. Mimo porywistego wiatru i padającego co chwila deszczu, wielu kolan przyjęło zaproszenie włodarza i wzięło udział w tym uroczystym wydarzeniu.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z UROCZYSTOŚCI WIELKANOCNEJ PRZED RATUSZEM:

– Dziękuję za tak liczne przybycie, choć aura niesprzyjająca, z okazji zbliżających się świąt w imieniu swoim i Rady Miejskiej życzę dużo zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń – przemówił do zebranych burmistrz Stanisław Maciaszek.

Screen Shot 04-03-15 at 12.00 AM

IMG_6547

IMG_6504

IMG_6510

IMG_6506

W nastrój przeżywania świąt wprowadził zebranych proboszcz kolskiej fary, ks. kanonik Józef Wronkiewicz. – Wielkanoc każdego roku przypomina nam tę fundamentalną prawdę naszej wiary, że Chrystus zmartwychwstał, że życie jest mocniejsze od śmierci, miłość od nienawiści, a prawda od kłamstwa, co wnosi optymizm, nadzieję i radość, chcę życzyć by ten czas upłynął w takiej atmosferze, niech chrześcijańska radość przenika każdy dzień naszego życia i każdy jego wymiar – powiedział kapłan i pobłogosławił przygotowane potrawy.

IMG_6514

Screen Shot 04-03-15 at 12.02 AM

Screen Shot 04-03-15 at 12.03 AM

IMG_6518

IMG_6517

IMG_6536

IMG_6549

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
KOLANKA
KOLANKA
9 lat temu

Przepraszam za pomyłkę „WIELKANOCNEGO SPOTKANIA

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Pierwszy burmistrz Kola jakiego pamietam ktory pamieta o mieszkancach i nie jest jakims nadetym bufonem.

KOLANKA
KOLANKA
9 lat temu

Piękny gest p. burmistrza Stanisława Maciaszka,harcerzy,wolontariuszy ,którzy pomyśleli o samotnych ,a i biednych w przygotowaniu tego wspólnego wigilijnego spotkania to czyn bardzo budujący i wierzę,że nie ostatni.
„Bo kto daje małemu temu ogromnieje
i lada promyk zolbrzymia nadzieję „

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526