Burmistrz dotrzymał obietnicy – pociagi odchodzą z pierwszego peronu

Autor: kurier-kolski.pl | 29.04.2015

20150428_143039Od niedzieli wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP, a w nim bardzo istotną dla mieszkańców Koła i okolic zmianą jest to, że po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat kilka pociągów odjeżdżających i przyjeżdżających na stację kolejową KOŁO zatrzymuje się na I peronie, a nie na II-gim. Jest to realizacja obietnicy burmistrza Stanisława Maciaszka, która umożliwia osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym bezproblemowe wsiadanie do pociągów, bez konieczności pokonywania wysokich schodów na perony, zwanych potocznie „szubienicą”. Niestety, wielu pasażerów myli się i nadal idzie na peron II, tym bardziej, że takiej błędnej informacji w kasie udziela sama kasjerka…

 

Po rozmowach przeprowadzonych przez burmistrza Stanisława Maciaszka, na razie PKP zgodziło się, by tylko kilka pociągów wjeżdżało na peron I kolskiego dworca. Jest jednak szansa, że w kolejnym rozkładzie jazdy będzie ich już więcej. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłoby, gdyby wszystkie pociągi pasażerskie zatrzymywały się jadąc w obie strony właśnie tutaj, tuż przy wejściu do dworca. Osobom starszym, chorym, a szczególnie niepełnosprawnym jest niezwykle ciężko wchodzić na ogromne betonowe schody prowadzące na perony. Skoro PKP od tak wielu lat nie jest w stanie pobudować przejść podziemnych na perony i wyburzyć archaicznej, przestarzałej i niefunkcjonalnej konstrukcji schodów, to jest to najlepsze i jedyne obecnie rozwiązanie z korzyścią dla pasażerów.

20150428_143056

Schody prowadzące na perony są nie tylko niewygodne, stare i bardzo wysłużone, ale przez wyeksploatowanie są też niebezpieczne dla podróżnych. Wystarczy przejść się nimi by zobaczyć jak bardzo wyrobione i wyszczerbione są stare stopnie, a o sterczące na nich metalowe elementy można się potknąć i spaść w dół. Szczególnie źle jest zimą po większych opadach śniegu, gdy schody zamieniają się w „lodowisko” i „zjeżdżalnię”.

Kolscy pasażerowie, którzy od kilku dni mogą korzystać z pociągów na peronie I są mile tym zaskoczeni. Mimo to część z nich myli się i idzie jeszcze na dalszy peron, a potem wraca. Niestety, taka sytuacja jest też wynikiem błędnej informacji jakiej udziela kasjerka w kasie dworcowej. Pytana o to, z którego peronu odjeżdża lub na który przyjeżdża pociąg, odpowiada wyraźnie, że z drugiego, a w rozkładzie jazdy już od kilku dni jest zmiana. Warto zwrócić pani uwagę, by była na bieżąco z nowym rozkładem jazdy, który pokazujemy pod spodem.

20150428_143155

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
KOLANKA
KOLANKA
8 lat temu

DZIĘKUJĘ SZ.P.BURMISTRZU ZA TO NAPRAWDĘ WIELKIE UDOGODNIENIE ,ŻE NIE TRZEBA PRZECHODZIĆ WIADUKTEM NA II PERON TO DLA MATEK Z DZIEĆMI, NIEP. OSÓB ORAZ STARSZYCH OSÓB WIELKA WYGODA. ŻYCZĘ DALSZYCH DOBRYCH POCZYNAŃ DLA NASZEGO MIASTA

miś
8 lat temu

Ochrona dworca PKP też udzieli info porządni panowie znam ich dobrze

Krystyna
Krystyna
8 lat temu

Dziekujemy Panie Burmistrzu po raz kolejny udowodnił Pan że odddany na Pana glos nie byl głosem straconym.

Anonimowo
Anonimowo
8 lat temu

Pani z kasy jest pracownicą innej spółki PKP i może nie ma obowiązku odpowiadać na pytanbia,bo nie jest formalnie „informacją” jak kiedys to było,ale przynajmniej niech będzie uprzejma nie wprowadzać ludzi w błąd.

Grzechu
Grzechu
8 lat temu

Czego zadajesz pytanie weź i Zwróć Podróżna !

podróżna
8 lat temu

czy nie można było zwrócić uwagi pani w kasie bezpośrednio w oczy tylko TRĄBIĆ

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526