Wkrótce w Kole pojawi się Miejska Karta Seniora

Autor: kurier-kolski.pl | 03.03.2015

Screen Shot 03-03-15 at 07.14 PM 002Miejska Karta Seniora jest lokalnym pomysłem na pomoc drobnej przedsiębiorczości w ożywieniu własnej działalności gospodarczej i ukłonem w stronę seniorów, dla których poszerzy się możliwość korzystania z katalogu ofert naszych firm handlowych i usługowych. Funkcjonowanie karty w Kole jest pomysłem oraz dążeniem Burmistrz Miasta Stanisława Maciaszka i właściciela PHU Promotion Merchandising Sales p. Roberta Gajdy. W Ratuszu Miejskim odbyło się pierwsze z cyklu spotkań, których finałem będzie realizacja tego założenia w naszym mieście.

 

Obecnie w kraju wdrażany jest ogólnopolski program rządowy „Karta Dużej Rodziny”, do udziału w którym przystąpiły już niektóre kolskie rodziny wielodzietne. Z założenia daje on prawo do systemu zniżek i szeregu uprawnień, dotąd jednak lokalne firmy nie przystąpiły do programu. Podczas  spotkania w Ratuszu Burmistrz Maciaszek nadmienił obecnym przedstawicielom lokalnego biznesu o akcji. Jednak to nie Karta stanowiła temat najważniejszych rozmów wśród obecnych, gdyż tematem przewodnim była Miejska Karta Seniora. Włodarz wraz z inicjatorem pomysłu Robertem Gajdą przekonywał, iż zaproponowanie zameldowanym w Kole osobom po 60. roku życia Miejskiej Karty Seniora pomoże wspierać rozwój regionu, a z drugiej strony wspomoże budżet domowy starszych osób.

Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, że karta, jaką bezpłatnie i bezterminowo otrzymają chętni seniorzy, da im uprawnienia do rabatu w sklepach i punktach usługowych w wysokości prawdopodobnie od 3 do 10%, a w obiektach użyteczności publicznej, jak pływalnia, instytucje kultury czy ośrodek sportu, nawet 20%. Zniżki prawdopodobnie obejmą także funkcjonujący od początku marca lokalny transport zbiorowy. Z kolei kolski drobny przedsiębiorca, dobrowolnie przystępując do programu i zgadzając się na udzielanie rabatu na określonych zasadach, otrzyma plakaty promujące akcję i darmową reklamę ma miejskiej stronie. Urząd Miejski zaś poniesie koszty materiałów reklamowych i wyprodukowania karty.

SONY DSC

– Pomysł wzorowałem na innych miastach. Tamtejsi przedsiębiorcy chwalą go i zapewniają, że zwiększyła im się sprzedaż. Chodzi o to, by zachęcić kolskich seniorów do kupowania w naszych sklepach, nie w wielkopowierzchniowych, lecz by wspierać lokalny handel detaliczny. W Kole jest już pozytywny odzew – wyjaśnił p. Gajda.

Koncept wywołał falę pytań. Tym bardziej, iż pomysłodawcy planują uruchomienie lokalnego programu już od 1 kwietnia.

– Moim celem jest pomoc rodzinom, seniorom i przedsiębiorcom, dlatego w najbliższym czasie będę prowadził rozmowy w tym temacie z przedsiębiorcami w moim gabinecie. Wierzę w dobrą współpracę, która przyniesie pomoc społeczeństwu – dodał Burmistrz Stanisław Maciaszek. By usprawnić działania, powołana została kilkuosobowa rada doradców. Po dopracowaniu szczegółów, Urząd poda je do publicznej wiadomości, a lista podmiotów znajdzie się w zakładce „Miejska Karta Seniora” na stronie internetowej miasta.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526