Radny pomaga seniorom w realizacji pomysłów

Autor: kurier-kolski.pl | 06.03.2015

OLYMPUS DIGITAL CAMERARadni Rady Miejskiej w Kole w każdą środę pełnią dyżury. W dniu 4 marca dyżurował radny Mariusz Budny, do którego zgłosiła się mieszkanka naszego miasta z ciekawą inicjatywą. „Seniorzy w akcji” tak nazywa się ogólnopolski konkurs dotacji realizowanych przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ze środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jest szansa skupienia grupy seniorów wokół tego projektu i otrzymania dotacji na ciekawe inicjatywy.

 

Konkurs realizowany jest w formie inkubatora, który stwarza przestrzeń do opracowania i rozwijania pomysłów zgłoszonych do konkursu. Osoby 60+ mogą zgłosić projekt samodzielnie lub we współpracy z osobą do 35.roku życia.
Dotychczas wsparto łącznie 232 projekty, a całkowita wysokość dotacji wyniosła ponad 2 500 000 zł. Udział w konkursie daje możliwość wsparcia finansowego od 6 000 do 12 000 zł. Ze środków konkursu przyznane zostanie około 33-35 dotacji na działania angażujące osoby starsze, które wpłyną na zmianę otoczenia, włączą je w dialog i współpracę z samorządem lokalnym. Celem całego przedsięwzięcia jest wypracowanie trwałych zmian społecznych na poziomie lokalnym oraz realizacja projektu który będzie służył całemu miastu.

Kilkoro inicjatorów pomysłu wraz z kolskim radnym zapraszają wszystkie osoby chętne do dialogu i współpracy w Kole do włączenia się w projekt, który będzie promować współpracę międzypokoleniową i szerzyć wolontariat dla dobra miasta i mieszkańców. Pierwsze spotkanie odbędzie się dziś, 6 marca 2015 roku, o godzinie 18:00 w Urzędzie Miejskim w Kole przy ul. Mickiewicza 12, w sali nr 8. Wstęp jest wolny i każdy może przyjść na spotkanie.
Kontakt do inicjatora projektu: sabinazadlo@tlen.pl
Link do projektu: www.seniorzywakcji.pl

Źródło: radny M. Budny

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526