Pijany chciał skoczyć z mostu do rzeki!

Autor: kurier-kolski.pl | 17.03.2015

busPolicjanci z Posterunku Policji w Dąbiu uniemożliwili popełnienie samobójstwa 30-letniemu mężczyźnie, który w czwartkowe popołudnie usiłował skoczyć do rzeki z betonowego mostu w centrum miasta. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji mundurowych mężczyzna żyje. 30.latek noc spędził w izbie wytrzeźwień, gdy wytrzeźwieje zostanie przetransportowany do zakładu medycznego, gdzie zostanie poddany specjalistycznemu leczeniu.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek około godz. 18:00. Wówczas dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kole otrzymał telefoniczne zgłoszenie o usiłowaniu popełnienia samobójstwa przez mężczyznę, który usiłuje skoczyć z mostu do rzeki Ner w miejscowości Dąbie. Natychmiast w skazane miejsce udali się dwaj funkcjonariusze Posterunku Policji w Dąbiu, którzy także powiadomili o zdarzeniu Ochotniczą Straż Pożarna w Dąbie celem zabezpieczenia rzeki na wypadek, gdyby samobójca skoczył do wody.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli na betonowym moście dwóch mężczyzn, z których jeden znajdował się za barierką ochronną i wyrywał się z objęcia drugiego mężczyzny. W momencie kiedy policjanci podbiegli do tych osób, mężczyzna stojący za barierkami mostu odepchnął osobę, która go trzymała i usiłował wykonać skok do rzeki. Na szczęście interweniujący policjanci w ostatniej chwili chwycili mężczyznę i szarpiąc się z nim wciągnęli na bezpieczną stronę mostu.

Podczas przeprowadzonych czynności wyjaśniających dąbscy funkcjonariusze ustalili, że mężczyzną usiłującym targnąć się na swoje życie jest 30.letni mieszkaniec gminy Dąbie mający problemy życiowe, z którymi nie może sobie poradzić. Uratowany 30.latek podczas zdarzenia był pijany. Policyjne urządzenia do badania stanu trzeźwości wykazało ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mężczyźnie została udzielona pomoc medyczna. Z uwagi na agresywne zachowanie niedoszłego samobójcy wobec personelu medycznego, 30.latek noc spędził w izbie wytrzeźwień, gdy wytrzeźwiał został przetransportowany do wyspecjalizowanego zakładu medycznego i poddany leczeniu.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526