Miłe złego początki. Olimpia Koło – Włókniarz 1925 Kalisz 2:3 (1:0)

Autor: kurier-kolski.pl | 23.03.2015

Resize of IMG_3020W rozegranym meczu piłkarskim IV ligi grupy południowej Olimpia Koło spotkała się z wiceliderem tabeli Włókniarzem Kalisz i doznała porażki 2:3, prowadząc do przerwy 1:0 ze strzału Kamila Jaroszewskiego. Bardzo udanie zaprezentował się bramkarz Bartosz Kordylewski, który bronił udanie w niezwykle groźnych sytuacjach.

Tuż przed rozpoczęciem meczu zawodnicy obu drużyn, sędziowie oraz kibice, minutą ciszy uczcili pamięć o byłym bramkarzu Olimpii Danielu Gołdynie, który odszedł do Pana.

Wynik meczu był zasłużony. Wicelider był drużyną lepszą i wygrał sposób nie podlegający dyskusji, choć nie zanosiło się na to, bowiem tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Kamil Jaroszewski uzyskał prowadzenie 1:0.

Resize of IMG_3009

Resize of IMG_3010

Resize of IMG_3012

Resize of IMG_3013

Po zmianie stron przewaga nadal należała do gości i w 60.minucie za dotknięcie piłki ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który goście zamienili na wyrównującą bramkę. 7 minut potem gospodarze zdobyli gola ze strzału Konrada Chojnackiego i prowadzili już 2:1. W 75.minucie Kamil Kwiatkowski tak niefortunnie interweniował, że głową strzelił trzecią bramkę dla Kalisza. Trener kolan Tomek Mikusik, by ratować sytuację w końcówce meczu wprowadził do gry kolskiego bombardiera Jarka Kawkę. Było to dobre posunięcie, bowiem Jaro strzelił drugiego gola, tym samym zmniejszając rozmiary porażki kolan do 2:3. Szkoda, że trener wprowadził Kawkę tak późno. Jego wcześniejsze wejście być może doprowadziłoby do korzystniejszego wyniku. Zdobytą bramką Jarek zrobił sobie prezent urodzinowy, który przypada 22 marca. W sobotę, 28 marca, Olimpia gra w Kościanie z miejscową Obrą.

Po meczu Jarek Kawka stwierdził: – Drużyna z Kalisza praktycznie przez całe spotkanie była częściej w posiadaniu piłki, lepiej nią operując. Zasłużenie wygrała, jednak przy odrobinie szczęścia przynajmniej jeden punkt mógł pozostać w Kole. KKS to jeden z kandydatów do awansu do III ligi i w dzisiejszym meczu było to widać. Pomimo porażki rozegraliśmy niezłe, emocjonujące spotkanie.

Resize of IMG_3014

Resize of IMG_3018

Resize of IMG_3025

Resize of IMG_3037

Sędziowali: jako główny – Arkadiusz Koronka, asystent 1 – Maciej Zięba, asystent 2 – Filip Huebner, sędzia techniczny – Kacper Popek.

Skład Olimpii: Bartosz Kordylewski, Kamil Kwiatkowski, Eryk Lisiak, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński Filip Zborowski, Kamil Jaroszewski, Mariusz Nieznalski, Ariel Szczesiak, Piotr Marańda, Damian Kotkowski. Ponadto grali: Michał Rutkowski, Piotr Rutkowski, Konrad Cieślak i Jarosław Kawka.

Skład Włókniarza 1925 Kalisz: Wiktor Baranowski, Konrad Chojnacki, Mateusz Gawlik, Damian Czech, Jacek Paczkowski, Łukasz Grabowski, Michał Grzesiak, Dominik Płaza, Marcin Lis, IvelinKostov, StaykoStoychev.