Marzanna odjechała na rowerze

Autor: kurier-kolski.pl | 27.03.2015

Screen Shot 03-27-15 at 02.25 PMChoć zima nie była zbyt sroga, to jednak przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole postanowiły pożegnać się z nią na czas jakiś. I tak oto wiosna przejmując świat natury we władanie spowodowała, że najpierw zazieleniło się… w przedszkolu. Wiosenne żółto-zielone kreacje przedszkolaków były tyleż radosne co oryginalne, a co ważne przygotowane przy współudziale rodziców.

Spotkanie z okazji powitania wiosny zorganizowała w PM 5 pani Elżbieta Szacowna z grupą sześciolatków, które podjęły się roli gospodarzy. Z pomocą pani Eli wszystkie przedszkolaki dowiedziały się, jakie zwyczaje towarzyszyły tradycyjnemu powitaniu wiosny. Starszaki przygotowały na tę okoliczność piosenki, krótką inscenizację oraz taniec. W prezentacje włożyły całe swoje zaangażowanie. Pozostałe grupy wiekowe także miały swoje pięć minut. Każda przygotowała inną wiosenną niespodziankę. Były też zagadki słuchowe z odgłosami przyrody, w których dzieci mogły wykazać się zdobytą na zajęciach programowych wiedzą. Wszystko odbywało się w słońcem rozświetlonej sali przedszkolnej, którą później wychowankowie PM 5 opuścili, by wyruszyć z barwnym korowodem.

Screen Shot 03-27-15 at 02.26 PM 001

Screen Shot 03-27-15 at 02.26 PM

Screen Shot 03-27-15 at 02.30 PM 001

Screen Shot 03-27-15 at 02.30 PM

Z gaikami, instrumentami i uśmiechami na buzi przedszkolaki przypomniały wszystkim o przyjściu wiosny. Po przemarszu wróciły do przedszkola, by w ogrodzie w przedszkolnym ostatecznie pożegnać Marzannę. Ten symbol ustępującej zimy zgodnie z zasadami poszanowania przyrody nie trafił do rzeki ani też nie został spalony. Ekologiczna Marzanna odjechała tym razem na rowerze. Wszyscy zabrani mogą poświadczyć, nawet dyrektor Przedszkola nr 5 pani Agnieszka Kozajda, która mimo natłoku obowiązków znalazła czas, aby towarzyszyć przedszkolakom w czasie występów, przemarszu w okolicach przedszkola i pożegnaniu zimy w przedszkolnym ogrodzie.

Pełne prawdziwie wiosennego nastroju i energii przedszkolaki spędziły resztę dnia na zabawie. Pozostaje życzyć, by tak jak dzieciom, wiosna wszystkim dodała nowych sił.

Oprac. i foto: R.Z. PM 5 Koło 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526