Kolejne odwołania – dyrektorek MDK oraz MOPS w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 20.03.2015

Marianna Grabowska z KołaDecyzją burmistrza Stanisława Maciaszka odwołana została dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Kole Marianna Grabowska (na zdjęciu), a także dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Bartosik. W MOPS jest już nowa osoba zarządzająca, pełniąca obowiązki dyrektora. Jest to Urszula Karolczak. W MDK nowa dyrekcja podobno ma być już w najbliższy poniedziałek.

 

Na wszystkich spotkaniach z mieszkańcami Koła burmistrz Stanisław Maciaszek cierpliwie i z uwagą wysłuchiwał  wielu skarg kolan na działalność kolskiego MOPS i jego pracownic. Także przychodzący co poniedziałek do włodarza interesanci nie szczędzili gorzkich słów w kierunku tej instytucji i zatrudnionych tam osób. Wszystko to doprowadziło do odwołania dyrektorki MOPS-u Izabeli Bartosik. Jej miejsce zajęła jedna z pracownic, dotychczasowa kierowniczka Działu Świadczeń Rodzinnych Urszula Karolczak. Na szefa MOPS zostanie ogłoszony konkurs, w którym pełniąca obowiązki zapewne wystartuje.

Jak podkreśla burmistrz, wiele krytycznych uwag od lat było i nadal jest pod adresem kolskich instytucji kultury. Dlatego niedawno został odwołany dyrektor Muzeum Krzysztof Witkowski, a 19 marca włodarz odwołał dotychczasową dyrektor MDK Mariannę Grabowską. Powód jej odwołania został w zarządzeniu burmistrza podany podobny jak w przypadku odwołania Witkowskiego.

Na najbliższej sesji 25 marca br. Burmistrz przedstawi radnym do akceptacji projekt uchwały o połączeniu MDK i MTC w jeden organizm pod nazwą Miejskie Centrum Kultury w Kole. Połączenie m.in. ma spowodować zmniejszenie kosztów obsługi, poprawę jakości i efektywności funkcjonowania kultury oraz ma umożliwić silnej jednostce skuteczne staranie się o środki unijne na działalność i rozwój.

Oprac.: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
ula
ula
9 lat temu

Wszędzie kolesiostwo i koleżeńskie długi do spłacenia burmistrz ,,otworzył swój prywatny folwark,, stanowiskami spłaca wyborcze poparcie . Szantażuje otoczenie które w ten sposób zmusza do lojalności . Nawet na portalach ma swoich ,,klakierów,, którzy są zobowiązani ,,tworzyć ,, dla niego poparcie .
Czas zakończyć te pożal się boże ,, wyczyny,, jego buta i skandaliczne traktowanie współpracowników jednoznacznie świadczy o tym że to najwyższy czas aby pozbyć się tego wstrętnego pasożyta .

kopoko
kopoko
9 lat temu

makabra co ten pisowiec wyprawia?Obstawia sie swoimi i mysli,że tak można!!

Alex
Alex
9 lat temu

Popieram stanowisko nowego Burmistrza z uwagi na to ze od wielu, wielu lat MDK nie stwarzalo zadnych konkretnych dzialan aby przyciagnac mieszkancow naszego miasta, a jedynie jakies sporadyczne uroczystosci ktore mialy znaczenie tylko w okreslonych grupach spolecznych.
Podobnie jest z MOPS w Kole. Od dawna nalezalo sie tam zrobic porzadek, przy poprzedniczkach jak i za kandydatury Pani Bartosik biedne rodziny byly traktowane jak „smiecie ” Wielokrotnie matki ktore mialy typowa biede i na utrzymaniu dzieci wychodzily z tamtad ze lzami w oczach dostajac po 20 – 30 zlotych pomocy na caly miesiac. Od dawna nalezalo sie wymienic cala kadre MOPS a nie tylko Dyrektora. Doszlo kilka mlodych kobiet na stanowiska pracownika socjalnego jednakze miedzy nimi pozostaly jeszcze stare korzenie ktore przekazywaly swoje sposoby, nie jak pomoc ludzom mniej zamoznym a jedynie szkolily jak znalezc powud by nie dac lub obciac do minimum zasilek ktory juz byl maly i nie wystarczal na podtrzymanie tych rodzin w minimalnej strefie aby mogly przezyc z miesiaca na miesiac. Wiele bylo czarnych scenariuszy i dlugo by tu wymieniac chociaz by dary ktore mialy trafiac dla biednych, pierw byly dzielone lepsze rzeczy miedzy soba i ich rodziny i znajomych a na koncu dopiero otrzymywali ci najbiedniejsi, kasze, ryz, make czy mleko, a artykuly takie jak sery Gouda, serki topione, cukier, slodycze, artykuly chemiczne rozchodzily sie miedzy pracownice socjalne, czasami jak juz bylo ich wiecej to i ci najbiedniejsi otrzymali, jednak dla tych ostatnich w kolejce tez juz braklo. W Bankach przy wyplacaniu zasilkow tez bylo widac kto kozysta z pomocy najbardziej, Paniusie podjezdzajace samochodami dobrych marek, ubrane w nie tanie ciuszki pobieraly nie raz po ponad tysiac zlotych a czasami jeszcze wiecej, a normalny ubogi czlowiek korzystajacy z Pomocy Spolecznej stojac w kolejce nie jednokrotnie po trzy godziny otrzymywal kwote za ktora moglby kupic jedynie pare tenisowek. Jak juz poruszylem te sprawy chcialbym terz nadmienic ze podobnie jest z przydzialem mieszkan komunalnych, jest pewien czlowiek w UM ktorego nazwiska nie chce tutaj wymieniac ktory nadal siedzi na stolku i pewnie ma sie dobrze bo przesiedzial tam nie jedna kadencje i to kilku Burmistrzow z ktorym to mozna sie dogadac za pewna kwote i uzyskac mieszkanie Komunalne w szybkim tepie mimo iz nie bedzie nas na liscie oczekujacych na mieszkanie. Pisze o tym gdyz wiele zdarzen doswiadczylem na wlasnej skorze, wiele lat mieszkalem w mieszkaniu Komunalnym i wiem ze ciezko bylo co kolwiek zalatwic czy uzyskac jaka kolwiek pomoc ze strony Wladz zajmujacych sie problemami mieszkancow ktorzy byli zmuszeni z przyczyn finansowych a czasami rodzinnych korzystac z dobrodziejstw naszych Wladz i mieszkac w takich a nie innych warunkach. Wiele lat tez bylem na lasce MOPS w Kole walczac o kazdy grosz na przetrwanie. Na koniec pozdrawiam tych ktorzy w swoim zyciu doznali podobnych przezyc i upokorzen.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

cZY TO PRAWDA ,ze R.Piorun ma być powołany na stanowisko centrum kultury?

ddd
ddd
9 lat temu

Więc się chciałem spytać kto te krytyczne uwagi kierował pod adresem muzeum i mdku? Mam nadzieję, że dyrektorzy pójdą do sądu. Tylko co z tego, nawet jak wygrają? Najwyżej dostaną odszkodowania i tyle.

Żadnego Centrum nie będzie. Nawet jak rada się zgodzi to minister na pewno nie wyda pozytywnej opinii. Więc całe to gadanie o kant du…. można potłuc.

Pytanie do redaktora: Ma Pan może płatną umowę z Urzędem, czy nie?

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526