Kilka punktów obrad zdjęto oraz utworzono Zespół Szkół nr 2

Autor: kurier-kolski.pl | 27.03.2015

Rada MiejskaNie udało się zrealizować całego, bogatego porządku obrad, proponowanego na marcową VII Sesję Rady Miejskiej w Kole. Kilka punktów zostało zdjętych z porządku obrad już na samym początku, szczególnie te dotyczące połączenia MTC i MDK w Miejskie Centrum Kultury czy dotyczące likwidacji MOSiR. Jednak kwestie, jakich dotyczyły, będą jeszcze analizowane i w innym terminie zaproponowane do rozpatrzenia Radzie. Burmistrz zapowiada, że tematy powinny powrócić na kwietniowe spotkanie radnych.

 

Rada przyjęła przez aklamację informację Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kole Ewy Lewickiej (równocześnie radnej miejskiej) dotyczącą oceny stanu sanitarnego i sytuacji epidemiologicznej miasta Koła w roku 2014, informację Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole Roberta Kropidłowskiego z realizacji zadań w roku 2014, informację Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Kole o realizacji akcji zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży w placówkach oświatowych, jednostkach kultury oraz jednostkach organizacyjnych Gminy Miejskiej Koło oraz sprawozdanie z realizacji programu współpracy Gminy Miejskiej Koło z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego za rok 2014. Przyjęła Strategię Rozwiązywania Problemów Społecznych Gminy Miejskiej Koło na lata 2015-2020. Podjęła uchwały m.in. w sprawie utworzenia odrębnych obwodów głosowania na terenie Miasta Koła w związku z zarządzonymi na dzień 10 maja 2015 r. wyborami Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta Koła w rejonie ulic: Sienkiewicza, 3-go Maja, Narutowicza i Słowackiego. Uchwałą radni wyrazili zgodę na lokalizację nowych przystanków autobusowych przy ul. Słowackiego, 3 Maja, Al. Jana Pawła II i Sienkiewicza.

Radni z aprobatą zatwierdzili dwa ważne dla mieszkańców Koła programy: Miejską Kartę Seniora i Miejską Kartę Rodziny. Pierwszy program adresowany jest do kolan po 60. roku życia, zaś drugi dla naszych wielodzietnych rodzin. Oba zakładają zwiększenie dostępności do dóbr kultury, sportu, rekreacji, także promocji i ofert przygotowanych przez firmy i instytucje. Jednocześnie mają pomóc drobnej przedsiębiorczości w zwiększeniu konkurencyjności.

Decyzją Rady, 1 września dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 i młodzież z Gimnazjum nr 2 powitają nowy rok szkolny w … Zespole Szkół nr 2. Radni podjęli uchwałę w sprawie utworzenia zespołu.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526