Przedszkolny „bal na sto par” Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 09.02.2015

1Okres karnawału z jego tradycyjnymi zabawami przedszkolaki z Przedszkola  Miejskiego nr 5 w Kole poznają przez zajęcia, literaturę , piosenki i przede wszystkim zabawę. W styczniu bawiły się na „małym balu” u siebie w przedszkolu. Okazję ku temu wyjątkową  stworzyli dzieciom artyści Muzycznej Agencji Artystycznej ART Es z Łodzi. To oni w ramach kolejnego piątego już spotkania  z muzyką  dostarczyli dzieciom estetyczno-muzyczno-ruchowych wrażeń i mnóstwo pozytywnych emocji.  Roli konferansjera i wodzireja jednocześnie podjęła się wówczas  mezzosopranistka Ewa Szymkiewicz, a towarzyszył jej multiinstrumentalista Sławomir Bartkiewicz.

 

Jednak dopiero teraz w lutym odbył się Wielki Karnawałowy Bal przedszkolaków z PM 5 zorganizowany w sali Spółdzielni Mieszkaniowej. Do organizacji imprezy przyczyniło się wiele osób. Każde bowiem przedsięwzięcie na miarę sześciooddziałowego przedszkola wymaga trochę zachodu. Pomogła grupa  zaangażowanych rodziców, na których zawsze można liczyć przy tego typu okazjach, a także nauczyciele i personel pomocniczy  przedszkola. Na wysokości zadania stanęła też Rada Rodziców placówki, która  wygenerowała środki na organizację balu. Z pomocą  pani A. Galiszkiewicz  zakupione zostały upominki dla dzieci, a mama Lenki z grupy VI zasponsorowała wszystkim słodycze.  Wielkiej zaś „życiowej roli” Świętego Mikołaja podjął się pan S. Chęciński. Swoją pomoc przy organizacji balu zaoferował także pan R. Borysiewicz.

2

3

4

5

Kiedy wszystko było już przygotowane, na balową salę wkroczyli artyści ze wspomnianej i zaprzyjaźnionej z przedszkolem Agencji, którzy zadbali o  muzyczną oprawę  tej  szczególnej imprezy. Muzycy na wielki przedszkolny bal przygotowali także inne atrakcje. Na najmłodszych czekały rozbiegane , migotliwe , rożnobarwne światełka czarujące swoimi rozbłyskami imitującymi fajerwerki. Oprócz  przebojów muzyki tanecznej dobrze znanych dzieciom były też piosenki o Św. Mikołaju. Zaskoczone niespodzianką i przybyciem takiego gościa  przedszkolaki powitały go  z niekłamaną radością. Szczególnie, że upominki spełniły oczekiwania najmłodszych. Jakby tego było mało, artyści  wprowadzili nowy dla przedszkolaków element pozamuzycznej zabawy. Był to tajemniczo snujący się biały „dym” , który w zestawieniu z kolorowymi światełkami i półmrokiem tworzył szczególny klimat balu. Dym jak się dowiedzieliśmy od prowadzącej imprezę pani Ewy, był niczym innym jak  parą wodną,  dzieci zaś były  zachwycone. Po balu wiele z nich stwierdziło podobnie jak 5. letni Oliwier i Franek, że „To był najfajniejszy i najlepszy bal na świecie!”. Było niezwykle, było inaczej i o to  właśnie chodziło. Nowe wrażenia zapewnione najmłodszym długo pozostaną w ich pamięci. Może za rok znowu wydarzy się coś, co dzieci pozytywnie zaskoczy. Tymczasem będzie trzeba nieco poczekać.

6

7

8

9

10

11

12

13

Wszystkim wyżej wymienionym osobom i personelowi przedszkola za pomoc organizacyjną, zaangażowanie i poświęcony na rzecz dzieci czas podziękowania poprzez nasze łamy składa dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda. Podziękowania należą się także rodzicom, którzy wzięli  udział w zabawie ze swoimi pociechami oraz zadbali o barwne i oryginalne  karnawałowe przebrania.

Oprac. i foto: R.Z. – PM 5 Koło

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526