Pijany kierowca uszkodził w Kole trzy auta na ul. Przemysłowej i Składowej

Autor: kurier-kolski.pl | 11.02.2015

stantrzezwosci3Dzięki interwencji i konsekwencji świadka zdarzenia, kolscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 59.letniego mieszkańca naszego miasta, który kierując osobowym autem spowodował dwie kolizje drogowe i doprowadził do uszkodzenia trzech aut. Okazało się, że zatrzymany mężczyzna był całkowicie pijany! Policyjne badanie wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowca stracił prawo jazdy. Odpowie także za spowodowanie kolizji drogowej oraz za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat dwóch.
5 lutego około godz. 14:00 kolscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Przemysłowej w Kole. Na miejscu zdarzenia ustalono, że kierujący autem Volkswagen Golf 59.letni mieszkaniec Koła na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa zaparkowane pojazdy także marki Volkswagen Golf. Sprawca usiłował zbiec z miejsca zdarzenia, jednakże uniemożliwił mu to jeden ze świadków pilnując, aby się nie oddalił do czasu przybycia patrolu Policji. Badanie mieszkańca Koła policyjnym alco-testem wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się również, że pijany 59.latek parę minut wcześniej spowodował także kolizję z osobowym Nissanem na ul. Składowej, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Ponadto nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Koła zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz 59.latek odpowie także za spowodowanie dwóch kolizji drogowych.

Szczególne słowa uznania kolska Policja kieruje za naszym pośrednictwem do świadka zdarzenia, który powiadomił Policję o kolizji oraz uniemożliwił pijanemu kierowy zbiec z miejsca zdarzenia. Takie postępowanie obywatela świadczy o jego dojrzałości i powinno stanowić wzór do naśladowania dla innych. Być może dzięki takiemu dojrzałemu postępowaniu uratował komuś zdrowie i życie.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526