Od kwietnia podróżować będzie łatwiej!

Autor: kurier-kolski.pl | 16.02.2015

20140819_140805Pozytywnie zakończyły się rozmowy Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka z poznańskimi Liniami Kolejowymi w sprawie wjazdu/wyjazdu pociągu relacji Poznań-Koło na peron pierwszy. Dzięki tej zmianie podróżni nie będą musieli pokonywać schodów wysokiego wiaduktu, co ucieszy wielu kolan.

 

Z prośbą o interwencję u służb kolejowych w tej sprawie jeszcze do poprzedniego burmistrza zwrócili się seniorzy z Klubu „Trzecia Zmiana”. Dowodzili, iż osoby starsze i niepełnosprawne odbywają częste podróże do placówek medycznych w Poznaniu, borykając się z poważną przeszkodą architektoniczną, jaką są wysokie schody. Trzeba je pokonać by dotrzeć na peron II, z którego odjeżdżają pociągi relacji Koło-Poznań, a dla wielu jest to dużym wysiłkiem.

Po objęciu Urzędu, sprawę podjął i kontynuował nowy Burmistrz Stanisław Maciaszek, który temat osobiście analizował z seniorami, przyznał słuszność ich racji i zobowiązał się doprowadzić sprawę do pozytywnego finału. Po krótkiej wymianie korespondencji i spotkaniu w Urzędzie, udało się ustalić kilka relacji, które będą przyjmowane na torze 4 przy peronie I. Nie wszystkie nasze oczekiwania zostały spełnione, bowiem w kilku sytuacjach sprzeczny przebieg pociągów, generowanie opóźnień i inne ważne względy zdecydowały o pozostawieniu wjazdów i wyjazdów na dotychczasowych zasadach. Mimo wszystko jednak finał rozmów należy uznać za pozytywny, bowiem od 26 kwietnia tor nr 4 przy peronie I przyjmować będzie pociągi:

  • relacji Kutno-Poznań Główny (godz. przyjazdu 7.13)
  • relacji Poznań Główny-Kutno (godz. przyjazdu 14.31)
  • relacji Poznań Główny-Kłodawa (godz. przyjazdu 16.29).

To dobra wiadomość dla osób starszych, niepełnosprawnych ruchowo, rodziców podróżujących z małymi dziećmi. I nas wszystkich. Przecież wszyscy lubimy ułatwienia w codziennym życiu.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526