Od dziś jest nowy prezes KTBS w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 13.02.2015

ktbs-w-koleDecyzją burmistrza miasta Koła Stanisława Maciaszka Kolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (KTBS) w Kole ma od dziś nowego prezesa. Dotychczasową prezes Danutę Bagińską zastąpił na tym stanowisku Jarosław Tkacz – wieloletni i doświadczony menadżer. Trzy tygodnie wcześniej nowy burmistrz odwołał też Radę Nadzorczą KTBS sp. z o.o. i ustanowił nowych jej członków. Była prezes Bagińska nie pojawiła się już dziś rano w pracy i była nieuchwytna.

 

Jarosław Tkacz ma 52 lata. Od 1990 roku mieszka w Kole, bo stąd właśnie pochodzi jego żona. Ukończył wyższe studia techniczne, gdzie uzyskał tytuł magistra inżyniera. W latach 1990-1999 pracował w MZEC sp. z o.o., początkowo na stanowiskach kierowniczych, aby na końcu zostać Dyrektorem ds. Produkcyjno-Technicznych. W roku 2000 przeszedł do prywatnej firmy – Wielkopolskiego Przedsiębiorstwa „Warta” sp. z o.o., gdzie przez 10 lat pełnił funkcję Prezesa Zarządu, a później usamodzielnił się i założył własną firmę. Jak powiedział nam nowy szef kolskiej „komunalki”, chciałby zmienić postrzeganie KTBS-u przez mieszkańców Koła, ale o szczegółach i planach jeszcze zbyt wcześnie rozmawiać.

Jarosław Tkacz

Trzy tygodnie temu burmistrz Stanisław Maciaszek odwołał też Radę Nadzorczą KTBS. Nowym Przewodniczącym Rady został Andrzej Cichy, a jej członkami: Sebastian Steckiewicz i Tomasz Rosiak. Przewodniczący Andrzej Cichy  jest byłym głównym księgowym w kolskiej firmie Wood-Mizer; Sebastian Steckiewicz to młody, ale niezwykle doświadczony menadżer zatrudniony w jednej z najprężniejszych w Kole prywatnych firm jako analityk finansowy specjalizujący się m.in. w pozyskiwaniu dotacji unijnych oraz opracowaniu analiz ekonomicznych inwestycji. Jest on także byłym radnym miejskim kadencji 2002-2006. Tomasz Rosiak to były prezes KTBS, który ma wyższe wykształcenie budowlane.

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
KOLANKA
KOLANKA
9 lat temu

To dobrze świadczy o poczynaniach p. burmistrza najpierw wysłuchał mieszkańców na temat KTBS sprawdził prawdziwosć skarg mieszkańców i zajął pozytywne stanowisko

Anonimowo
9 lat temu

Teraz czas na księgową z KTBS . Jest nie lepsza od Bagińskiej.

cyga
cyga
9 lat temu

trzeba robic wolne miejscado swoich zreszta u nas w polsce to normalka

ewa
ewa
9 lat temu

kto nastepny do zwolnienia

uj
uj
9 lat temu

A pan Rosiak kiedy był prezesem jak sobie radził? Dlaczego już prezesem nie jest? Dlaczego go zdjęto? Może niesłusznie. Mieszkańcy by chcieli to wiedzieć.

sk
sk
9 lat temu

dziękujemy

kkk
kkk
9 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu! na takiego gospodarza mieszkancy czekali!!

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Wlasnie na to czekalismy!! Dziekujemy panie Burmistrzu.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526