Mieszkańcy Koła poparli uruchomienie komunikacji miejskiej! Ruszy 1 marca?

Autor: kurier-kolski.pl | 11.02.2015

gdhtPonad 900 ankiet, które na polecenie burmistrza Stanisława Maciaszka trafiło do mieszkańców Koła, wróciło wypełnionych do Urzędu Miejskiego. Jedynie 55 z nich było „przeciwko” proponowanemu przez nowego włodarza wznowieniu miejskiego połączenia autobusowego, które zlikwidowano przed laty nie pytając kolan o zdanie. Reszta respondentów była „za” przywróceniem autobusu. Komunikacja ma biec przez całe miasto i połączyć najbardziej oddalone od siebie dzielnice. Będzie to duże ułatwienie codziennego życia dla starszych, chorych i niepełnosprawnych mieszkańców Koła. O ile wszystko uda się na czas, autobus w barwach miejskich wyruszy na trasę już 1 marca br.!

 

IMG_3560aBurmistrz Stanisław Maciaszek po raz kolejny udowadnia swoim oponentom, że jego hasło wyborcze „słuchać ludzi” nie jest jedynie pustosłowiem i demagogią. Wielokrotnie na spotkaniach przedwyborczych oraz tych ostatnich w Ratuszu i SP nr 3, docierały do niego skargi mieszkańców Koła na likwidację dworca PKS i połączeń autobusowych. Włodarz nie pozostał na nie obojętny i postanowił konkretnie działać.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na polecenie burmistrza do mieszkańców miasta  trafiły niedawno ankiety, w których włodarz pytał czy są za ponownym uruchomieniem po latach niebytu komunikacji miejskiej w Kole. Jego propozycja była taka, by powstała linia autobusowa idąca przez całe miasto, łącząca Zakłady Mięsne z kolskim Szpitalem. Proponowana trasa to: ZAKŁADY MIĘSNE – dawny „Korund” – ul. Towarowa – dworzec PKP – ul. ks.Opałki – market NETTO – ul. Broniewskiego – ul. Włocławska – ul. Sienkiewicza – Stary Rynek – ul. Poniatowskiego – SZPITAL.

Obecnie, gdy już wiadomo, że mieszkańcy są „za” propozycją burmistrza, pełną parą w Urzędzie Miejskim ruszyły prace nad uruchomieniem połączenia miejskiego, które – jeśli wszystko dobrze pójdzie – zaistnieje bardzo szybko, bo od 1 marca br.

Obecnie trwają rozmowy z potencjalnym przewoźnikiem, który zapewni pojazd i kierowcę. Wiadomo, że nowe połączenie będzie obsługiwał 20-osobowy minibus (podobny jak na zdjęciu tytułowym wyżej), który ma być oklejony w barwach Miasta Koła oraz ma być niski tak, by wsiadanie nie nastręczało problemów osobom starszym i chorym, mało sprawnym. Także przystanki miejskiego autobusu będą odpowiednio i widocznie oznaczone.

IMG_7296
Zdjęcie archiwalne: nie istniejący dworzec PKS na ul. Toruńskiej w Kole.

Jeszcze nie wiadomo dokładnie ile razy dziennie będzie kursował bus ani jaka będzie cena biletu. Wszystko jest obecnie w sferze analiz i dyskusji. O wszystkim niezwłocznie poinformujemy naszych Czytelników, gdy taka informacja będzie już dostępna.

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
web hosting
3 lat temu

Hi there to every , because I am genuinely eager of
reading this blog’s post to be updated on a regular basis.
It carries fastidious data.

cheap flights
3 lat temu

Asking questions are truly nice thing if you are not understanding anything
totally, but this post gives nice understanding even. cheap flights
32hvAj4

g the
3 lat temu

Hi there everybody, here every person is sharing such experience, so it’s nice to read this website, and I used to
pay a visit this blog every day.

KOLANKA
KOLANKA
9 lat temu

SZ.P. Burmistrzu serdeczne słowa podziękowania za sprawne załatwienie tej naszej prośby szczególnie osób starszych za ten autobus jest to dla nas wielka sprawa tym szczerze dziękujemy życzą dalszych dobrych poczynań dla naszego miasta i mieszkańców.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Szanowny, Panie Burmistrzu ,bardzo dziekujemy wreszcie bede mogła czesciej latem odwiedzac znajomych na cmentarzu. Ciesze sie ze dobrze sie zapowiada nowy władca naszego miasta.

ZYG_ZYG
ZYG_ZYG
9 lat temu

Nikt nigdy nie powiedział,że to ma być darmowe i słusznie. Na te kilka złotych babcie stać skoro stać je też by co miesiąc po kilkaset złotych wysyłać np do Torunia.Nie róbmy z tego jakiejś farsy.

Agent Tomek
Agent Tomek
9 lat temu

Co ty bredzisz.Gdzie widziales darmową komunikację miejska?
Może jakies duze miasta bez pozaciaganych wielkich kredytów taką gdzies tam mają ale nie w malenkim Kole ktore ledwo zipie finansowo.Kiedys byla w Kole komunikacja miejska i była płatna.W d…. ci sie czlowieku poprzewracalo z głupoty.

kolanin
kolanin
9 lat temu

daj se pan spokój pani włodarzu lipa z tą komunikacja myślałem że będzie darmowa nic pan nie pisał że płatna….wielka lipa

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Wraca lepsze.Dziękujemy!

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526