Zawodnicy kolskiego Liceum najlepsi w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Siatkowej

Autor: kurier-kolski.pl | 11.02.2015

drużyna LO w KoleW dniu 11 lutego br., w Hali Sportowej Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole, odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w Piłce Siatkowej Chłopców w roku szkolnym 2014/2015. W turnieju udział wzięły trzy szkoły z terenu Koła: LO, ZST i ZSE-A. Drużyny  ZSCKU Kościelec i ZSCKR w tym terminie rozgrywały inne zawody szkół rolniczych. Zmagania wygrali zawodnicy Liceum Ogólnokształcącego w Kole (na zdjęciu wyżej).

Rozegrano trzy mecze sposobem „każdy z każdym” do trzech wygranych setów. Decydujący mecz o zwycięstwo w zawodach rozegrany został przez drużyny Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Technicznych. Po pierwszych dwóch setach nic nie zapowiadało emocji, a liceum prowadziło w całym meczu wyraźnie. Jednak następne sety przyniosły nagłą zmianę sytuacji na boisku i drużyna ZST wyrównała wynik spotkania na 2:2. Decydujący był set piaty rozegrany systemem „te brek” w którym to od początku do końca swoją wyższość udowodnili zawodnicy LO. Mecz zakończył się wynikiem 3:2 dla ogólniaka. W pozostałych spotkaniach drużyna z ZSEiA uległa 0:3 z ZST i jeszcze raz 0:3 z LO.