Kolscy korfballiści i ich trener docenieni na sesji Rady Miejskiej [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.02.2015

IMG_6168Środowa sesja Rady Miejskiej w Kole rozpoczęła się miłym akcentem podziękowania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej, Burmistrza Koła i radnych miejskich Waldemarowi Pietrzakowi – założycielowi Uczniowskiego Klubu Sportowego „Maratończyk”  oraz trenerowi kolskich korfballistów. Klub od lat odnosi wielkie sukcesy, a jego zawodnicy są w krajowej czołówce tej dyscypliny sportu.

 

Na ręce trenera Waldemara Pietrzaka pisemne podziękowanie złożył Przewodniczący Rady Miejskiej Artur Szafrański oraz Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek. Do życzeń i podziękowań dołożyli się wszyscy radni. Oklaskami na stojąco uhonorowali działacza oraz jego świetnych zawodników (dwoje z nich wzięło udział w spotkaniu), którzy od lat pną się w górę i zasłużenie zbierają coraz wyższe laury. „Jesteśmy dumni z Pana działalności oraz osiągnięć zawodników i wychowanków Klubu, którzy reprezentują nasze miasto w najważniejszych imprezach korfballowych w Polsce i Europie, zdobywając medale Mistrzostw Polski i otrzymując zaszczytne tytuły” – czytał Przewodniczący Rady.

W ciągu 15 lat działalności Klubu, kolscy korfballiści przywieźli ze sobą do Koła aż 25 medali, a w tym roku bronią tytułów Mistrza Polski w młodzikach oraz w juniorach.

IMG_6164

Należy przy tym podkreślić, że Waldemar Pietrzak działa jako trener Klubu „Maratończyk” społecznie, a sam Klub nie korzysta z żadnych dofinansowań od miasta. Jak wspomniał w swoim wystąpieniu, Klub stara się przysparzać  pieniędzy miastu. Podziękował władzom za udostępnianie hali sportowej, bo korfball to sport halowy.

Zachęcamy do obejrzenia pod spodem uroczystości wręczenia podziękowania na początku sesji Rady Miejskiej w Kole.

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526