Kolskie mażoretki odwiedziły uczniów SOSW

Autor: kurier-kolski.pl | 11.02.2015

IMG_3490Uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole odwiedziła działająca od 10 lat na terenie naszego miasta grupa taneczna Mażoretki. Od pięciu lat grupa jest prowadzona przez panią Beatę Kołodziejczak, która z radością przyjęła zaproszenie. Kolskie mażoretki podzielone są na trzy grupy: SENIORKI 10 dziewcząt, JUNIORKI 25 dziewcząt, KADETKI 7 dziewcząt. Wszystkie grupy działają obecnie przy MOSiR w Kole, a spotykają się raz w tygodniu, w soboty.

 

Grupa współpracuje z Miejską Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole uświetniając imprezy zarówno w naszym mieście, jak i poza nim, między innymi takie jak: uroczystość 3 maja, Kryształowe Koło, Święto Strażaka, Wielkopolskie Święto Mleka, Dożynki, Święto Niepodległości 11 Listopada czy Koncert Noworoczny. Obecnie planują wyjazd na Mistrzostwa Polski Wschodniej Mażoretek do Poddębic (kwiecień-maj 2015 r.).

IMG_3487

IMG_3403

IMG_3419

IMG_3409

Podczas miłego spotkania uczniowie zostali zapoznani z historią Mażoretek. Zobaczyli pokaz tańca mażoretkowego, który obejmuje techniki marszu, figury taneczne, prace z pałeczką (wyrzuty, podrzuty, przerzuty, kręcenie), układ choreograficzny i ćwiczenia akrobatyczne. Obejrzeli też barwne stroje i przeszli krótki kurs posługiwania się pałeczką (kręcenie ósemek i podrzuty).

IMG_3423

IMG_3443

IMG_3474

Uczniowie entuzjastycznie przyjęli występ Mażoretek, czego wyrazem były głośne prośby o bis. Dziewczęta wzbudziły podziw całej społeczności szkolnej, która doceniła ich umiejętność tańca z pałeczką, wymagającą wielu ciężkich ćwiczeń i cierpliwości.
– Po zakończonym występie grupa została zaproszona na poczęstunek. Pani Beata i Mażoretki obiecały, że jeszcze do nas wrócą. Zapraszamy i czekamy z niecierpliwością – powiedziały opiekunki młodzieży SOSW.

Tekst: Karolina Krawczyk
Zdjęcia: Aneta Brdyś

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526