Dwa pożary dzień po dniu na kolskiej Starówce [video]

Autor: kurier-kolski.pl | 26.02.2015

IMG_6203Wczoraj palił się budynek przy ul. Kajki, tuż obok kolskiego Muzeum na Starówce. Gasiły go 3 wozy strażackie. Dziś kilka ulic dalej wybuchł kolejny pożar – przy ul. Wschodniej 10 doszło do pożaru w piwnicy budynku mieszkalno-usługowego. Tym razem przyjechały 2 wozy gaśnicze. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć i relacji wideo ze zdarzenia.

OBEJRZYJ KRÓTKI FILMIK Z AKCJI STRAŻACKIEJ NA UL. WSCHODNIEJ W KOLE:

W pierwszym pożarze paliło się w mieszkaniu na parterze kamienicy mieszkalnej. Pożar ugaszono, a w międzyczasie strażacy ewakuowali mieszkańców piętra kamienicy. Prawdopodobną przyczyną zaprószenia ognia było nie zachowanie odpowiedniej odległości materiału palnego od pieca kaflowego.

pożar w Kole ul. Kajki

Drugi pożar, na ul. Wschodniej, wybuchł w piwnicy kamienicy, gdzie był umiejscowiony piec centralnego ogrzewania. Ratownicy weszli do pomieszczenia kotłowni w sprzęcie umożliwiającym oddychanie i ugasili płomienie oraz nadpalone belki stropowe piwnicy. Prawdopodobna przyczyna pożaru była podobna jak we wcześniejszym, pierwszym pożarze na Starówce – wydostanie się iskier z pieca c.o. na składowane przy nim drewno.

FOTORELACJA:

IMG_6202

IMG_6206

IMG_6212

IMG_6207

IMG_6216

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
D.D
D.D
9 lat temu

Pan Dariusz chyba dowodził całą akcją.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526