Duży sukces sportowy wychowanków SOSW w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 03.02.2015

SONY DSCDostrzeganie talentu każdego wychowanka, rozwój i radość z sukcesu to najszczęśliwszy czas nauczycieli. Takie chwile stały się udziałem wychowawców i wychowanków Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych na Turnieju w Kościelcu. W czołówce laureatów znaleźli się uczniowie z kolskiego Ośrodka.

Już 13-ty raz, 28. stycznia 2015 r., w sali gimnastycznej szkoły w Kościelcu odbył się XIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego „Sprawni Razem”, który był jednocześnie eliminacjami do wojewódzkiego turnieju w Gnieźnie. W wzięli w nim udział wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych z Konina, Turku, Rychwała , Słupcy i Koła.

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole, zdobyli II miejsce (drużynowo) z dorobkiem 13. punktów. Pierwsze miejsce i 15. punktów zdobyła drużyna z Rychwała. Na trzecim miejscu uplasowały się drużyny ze Słupcy i Konina zdobywając 11 punktów.

Największy sukces w tym turnieju osiągnęli wychowankowie SOSW w Kole w kategoriach chłopców. Rewelacją turnieju w kategorii do lat 16., okazał się 14.letni Łukasz Ściśler. Wychowanek z Koła zwyciężył we wszystkich pojedynkach i zdobył złoty medal, wyprzedzając Kamila Krupczyka z Rychwała i Artura Robaka ze Słupcy. Trzeci rok z rzędu, bezkonkurencyjny okazał się Michał Marciniak – aktualny Mistrz Województwa Wielkopolskiego. Wychowanek z Koła również w swojej kategorii zdobył złoty medal, wyprzedzając Piotra Wojdaka i Dawida Kubackiego z Turku. Czwarte miejsce zdobył Paweł Budziński z Koła.

W kategorii dziewcząt do lat 16. zwyciężyła Ewa Bajer z Rychwała, przed Nikolą Łopuszyńską i Klaudią Szymczak z Konina. Czwarte miejsce zajęła wychowanka SOSW w Kole Jolanta Jaskólska. W kategorii dziewcząt powyżej lat 16. zwyciężyła Patrycja Wolicka z Rychwała, przed Renatą Kosińską ze Słupcy i Martą Łopuszyńską z Konina.

Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i dyplomy oraz okazałe puchary w klasyfikacji drużynowej ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego. Organizatorzy Turnieju: Elżbieta Budzińska, Piotr Mroczkowski i Andrzej Sikorski podziękowali uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie zawodników i życzyli powodzenia w Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Gnieźnie. Julian Bałdyka i Paweł Grabarczyk dbali o oprawę techniczną i informatyczną. Trenerów w opiece nad zawodnikami z kolskiego ośrodka wspierała Małgorzata Kolasa.

Źródło: SOSW w Kole