Bałwanek o dobrym sercu i przedszkolaki

Autor: kurier-kolski.pl | 05.02.2015

DSCN52320004Czego brakowało ulepionemu przez Zuzię śniegowemu bałwankowi? Dlaczego ważne jest, aby mieć dobre serce? Odpowiedzi na te i jeszcze inne ważne pytania otrzymały przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole  w czasie spektaklu „Serce Bałwanka”  w wykonaniu Duetu Aktorskiego „KLEKS” z Kalisza.  Na spotkaniu z teatrem obecne były wszystkie grupy wiekowe.

Bliska dzieciom treść przedstawienia oparta na wciąż aktualnych , uniwersalnych wartościach takich jak dobro, miłość i  szacunek dla innych,  była spójna z tym, co zawiera program wychowania przedszkolnego. Bogaty zaś warsztat aktorski Mirosławy Sapy i Jacka Mrówczyńskiego, ogromne  doświadczenie sceniczne w pracy z najmłodszymi widzami i dbałość o szczegóły,  były równie ważne. Sprawiają za każdym razem , że spektakle w wykonaniu tego duetu są doskonałym narzędziem edukacyjno-wychowawczym i urozmaiceniem form  pracy przedszkola.

01 (1)0001

Oryginalna scenografia, ciekawe stroje, różnorodne i bardzo charakterystyczne dzięki interpretacji aktorów postacie oraz połączenie teatru żywego aktora z lalkowym, skupiały całą uwagę naszych milusińskich. Zawsze chętne do udziału w przedstawieniu przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 w Kole  słuchały z uwagą, wchodziły w dialog z granymi postaciami, oceniały sytuacje i postępowanie bohaterów, wyciągały cenne wnioski. Teatr właśnie taki jest,  dostarczając  różnorodnych emocji bawi , uczy i wychowuje. Dlatego właśnie,  długo jeszcze po przedstawieniu, wszystkie biorące w nim udział dzieci przeżywały to, co stało się ich udziałem.

Źródło: R.Z. – Przedszkole Miejskie nr 5 w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526