Zatrzymali seryjnego włamywacza

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2015

wlamywacz201513. stycznia kłodawscy policjanci zatrzymali 38.letniego mężczyznę, który od sierpnia ubiegłego roku dokonał czterech kradzieży z włamaniem oraz sześciu kradzieży z budynków gospodarczych na terenie powiatu kolskiego. Podczas przestępczej działalności sprawca obierał za cel elektronarzędzia, pieniądze, a także żywność. Włamywaczowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.
W nocy z 12/13 stycznia policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy Kłodawa. Po przybyciu na miejsce kłodawscy funkcjonariusze wspólnie z właścicielem posesji zatrzymali znajdującego się w budynku włamywacza. Sprawcą okazał się 38.letni mężczyzna nie posiadający stałego miejsca zamieszkania, ale przebywający na terenie gminy Izbica Kujawska.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że 38.latek zamieszany jest również w inne kradzieże elektronarzędzi, pieniędzy a także żywności z budynków gospodarczych na terenie gmin: Kłodawa, Przedecz oraz Babiak. Przestępczy proceder zatrzymanego sprawcy trwa od sierpnia ubiegłego roku. Mężczyzna przyznał się, do dokonania w tym okresie czterech kradzieży z włamaniem oraz sześciu kradzieży z przypadkowo napotkanych gospodarstw.

Wobec włamywacza Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i poręczenia majątkowego. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Źródło: KPP w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526