Wielki sukces uczniów LO im. Kazimierza Wielkiego w Kole!

Autor: kurier-kolski.pl | 17.01.2015

robot LO w KoleJesteśmy świadkami niecodziennego osiągnięcia uczniów klasy o profilu matematyczno – fizyczno – informatycznym (IIe) z  Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Siedem dziewcząt postanowiło udowodnić, że nie straszna im drukarka 3D oraz biomechanika! Pod czujnym okiem nauczyciela informatyki, pana Bartosza Dudka, skonstruowały robota humanoidalnego! Został on zgłoszony do V edycji konkursu Projekt z klasą. Efekt? Po raz pierwszy w historii konkursu został przyznany podwójny grant!

 

Głównym celem projektu jest wykonanie robota, który za pomocą serwomechanizmów  jest w stanie sam się poruszać. Projekt jest ambitny i łączy w sobie wiele dziedzin naukowych, takich jak: planowanie, projektowanie 3D, mechanika, elektronika, układy mikroprocesorowe, programowanie. Tego typu konstrukcje nie są typowym wykorzystaniem czasu pozalekcyjnego w szkołach.

Projekt jest skierowany do sympatyków nauk ścisłych, którzy chcą poznać smak kreatywnej pracy inżyniera oraz uczniów wiążących swoje plany z biomechaniką. Obecny rynek pracy potrzebuje specjalistów z dziedzin inżynierii projektowania urządzeń z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Robotyka to nadal młoda i dynamicznie rozwijająca się dziedzina wiedzy, a ten projekt umożliwia zdobycie umiejętności wykraczających poza ramy nauki szkolnej. Już teraz możemy pochwalić się wiedzą z zakresu projektowania elementów trójwymiarowych i znajomością świata druku 3D, dzięki obsłudze szkolnej drukarki 3D.

wer

Projekt realizowany jest przez grupę dziewczyn, chcące udowodnić innym, że też potrafią wykonywać typowo męskie prace. Dzięki wspólnej pracy poznały jakie możliwości daje praca w grupie, każda bowiem wnosi coś unikatowego do projektu. Zwieńczeniem planu byłby wyjazd na zawody robotów Robomaticon w Warszawie.

– Poprzez ten ambitny plan, pragniemy zachęcić wszystkich do świetnej zabawy z Informatyką, ale także chcemy pokazać, że nowoczesna technologia może służyć człowiekowi. Gwarantujemy satysfakcję z wykonanej pracy i obiecujemy, że ten projekt nie będzie naszym ostatnim. 

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526