Rozmowa z menedżerem „Olimpii” Jarkiem Kawką

Autor: kurier-kolski.pl | 21.01.2015

Resize of Jarosław KawkaDo rozpoczęcia rozgrywek ligowych w IV lidze grupy południowej mamy około półtora miesiąca. Kolskich fanów piłki nożnej interesuje jak zimową przerwę w rozgrywkach spędzili nasi piłkarze, kto ubył, kto przybył, czy były już rozmowy z nowym burmistrzem i inne ciekawostki. Podobnie jak piłkarze, tak i kibice czują głód piłki nożnej. Chcemy się dowiedzieć czegoś z pierwszej ręki. Z popularnym „Kawą” rozmawia Michał Chojnacki.

 

– Panie Jarku, na początek prozę powiedzieć ilu zawodników trenuje, kiedy, czy już jest ustalony skład szerokiej kadry i podanie innych szczegółów, których kibice nie znają.
– Treningi rozpoczęliśmy 12 stycznia na obiektach przy ulicy Sportowej 12. W okresie przygotowawczym trenujemy 4 razy w tygodniu, piątą jednostką będzie mecz kontrolny. Do treningów przystąpili prawie wszyscy zawodnicy, którzy reprezentowali nasz klub w zeszłym sezonie. Do zespołu na razie dołączył Ariel Szczesiak, natomiast na testach w Sokole Kleczew jest Jakub Antosik i KKS-ie Kalisz Szymon Izydorczyk. Czy tam zostaną – czas pokaże. Pierwszy mecz sparingowy rozegramy 7 lutego w Uniejowie z Zielonymi Koźminek o godzinie 15:00. Kolejne sparingi rozegramy 15.02 z Kasztelanią Brudzew,21.02 z Jutrzenką Warta, 28.02 z MKS Kutno,4.03 z Orłem Grzegorzew, 7.03 z SKP Słupca i 14.03 najprawdopodobniej Puchar Polski.

–Kiedy pierwszy sparing i z kim na kolskim boisku?
– Wszystko wskazuje na to, że pierwszy mecz rozegrany u siebie odbędzie się w półfinale Pucharu Polski na szczeblu KOZPN 14 marca z Sokołem Kleczew albo Wichrem Dobra, w zależności od tego, która z drużyn zwycięży w bezpośrednim pojedynku. Niestety, mecze kontrolne rozgrywamy na wyjeździe ze względu na oszczędność boiska. Przypomnę mamy tylko jedną płytę na 13 drużyn i naprawdę musimy ją oszczędzać, ponieważ już od marca będzie na niej rozgrywanych 6-7 meczów tygodniowo. W imieniu Zarządu „Olimpii” mogę jedynie przeprosić wszystkich kibiców, że nie będą mogli zobaczyć swojej drużyny w meczach kontrolnych na obiektach w Kole.

– Czy szkoleniowcy pozostają ci sami co w zeszłym roku?
– Tak, na stanowisku I trenera pozostaje Tomasz Mikusik i w pozostałych grupach też nie doszło do zmian.

– Mniejsze miejscowości jak Koło posiadają kryte trybuny. Kiedy możemy się spodziewać tego u nas?
– Trudno mi określić termin, jednak mam zapewnienie ze strony Zarządu Klubu, że w jednych z pierwszych rozmów z nowym włodarzem poruszy tę tak ważną dla naszych kibiców kwestię.

– Kibice chcą jeździć z drużyną na mecze wyjazdowe, zgadzają się na pokrycie kosztów przejazdu. Chodzi o zorganizowanie wyjazdu (autobus, ubezpieczenie). Czy nie można wyznaczyć kogoś z Zarządu do przeprowadzenia tych czynności?
– Panie Michale, jeżeli rzeczywiście jest grupa chętnych osób na wyjazdy, sam osobiście mogę zorganizować takie.

– Dziękuję za rozmowę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526