Prezes „Olimpii” podsumowuje mijający rok w rozmowie z Michałem Chojnackim

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2015

Resize of  Galiszkiewicz

 

Michał Chojnacki: – Piłkarze już ponad miesiąc temu powiesili buty na kołku. Proszę powiedzieć czy zadowolony jest pan z wyników? W których drużynach pokłada pan największe nadzieje?
Przemysław Galiszkiewicz: – Witam Panie Michale . Odpowiadając na Pana pytanie powiem tak. Zadowolony jestem bardzo z postawy i zaangażowania wszystkich zawodników trenujących w naszym klubie. Jeżeli chodzi o wyniki to w drużynach młodzieżowych, jest to sprawa drugorzędna, co zawsze podkreślam, ale wyniki są bardzo dobre i mam nadzieję, że moje skromne zdanie potwierdzą trenerzy. Nawiązując do drugiej części pytania, drużyna seniorów zbudowana w 90% ze swoich wychowanków, zaczęła wyglądać na boisku i poza nim jak prawdziwy zespół , i to na pewno cieszy. Przy odrobinie szczęścia kilka punktów w rundzie jesiennej mogło jeszcze zostać w Kole. Mam również nadzieję, że atmosfera jaka teraz panuje w szatni będzie zawsze taka sama, co oczywiście pozytywnie wpłynie na wyniki. Cieszy również fakt, że cel postawiony przed rozpoczęciem rundy jesiennej został zrealizowany. Zakładaliśmy miejsce w pierwszej ósemce, a jest 6., i z tego jesteśmy dumni.

– Ile sekcji piłkarskich posiada Olimpia i ilu zawodników jest w poszczególnych sekcjach?
– Na tą chwilę barwy MKS OLIMPIA KOŁO reprezentuje 12. grup młodzieżowych i dziecięcych oraz grupa Seniorów. W każdej grupie trenuje po około 20-25 zawodników ,daje to ilość około 300. zawodników i zawodniczek . Nie ukrywam, że jest to dla mnie jako prezesa super uczucie i zadowolenie, że cały czas tych dzieci przybywa, i że te prawie 9 lat pracy włożonej w odbudowę naszego Klubu nie poszło na marne i idzie w dobrym kierunku. Nadmienię jeszcze, że ilość drużyn i zawodników stawia nas na pierwszym miejscu w naszym Okręgu Konińskim , a w Wielkopolsce na jednym z czołowych miejsc.

– Oczkiem w pańskiej głowie jest na pewno drużyna Seniorów, która tej jesiennej rundzie zajęła zaszczytne 6. miejsce. Jakie są rokowania tej drużyny na przyszłość?
– Tu niestety Panie Michale się z Panem nie zgodzę . Dla mnie jako Prezesa nie ma tej ulubionej drużyny, wszystkie są na pierwszym miejscu, ale nie ukrywam zadowolenia jak wcześniej pisałem, że nasza drużyna Seniorów składa się w 90% z wychowanków i właśnie dlatego to 6. miejsce bardzo mnie cieszy. Co do przyszłości, mam nadzieję, że ten zespół w obecnym składzie przy małym wzmocnieniu jest w stanie spokojnie utrzymać to 6. miejsce, a przy odrobinie szczęścia kto to wie…

Resize of IMG_9195

– Czy widzi pan szczególnie uzdolnionych młodych piłkarzy, jak np. Krystian Bielik, wychowanek konińskiego Górnika, który ma zostać zawodnikiem Arsenalu Londyn?
– Na pewno w każdej grupie jest jeden lub kilku chłopców wyróżniających się i to od nich samych , ich rodziców i trenerów zależy czy któremuś z nich się uda zaistnieć w wielkim futbolu, czego oczywiście im bardzo życzę. Jak Pan wie, Panie Michale, mamy jednego naszego wychowanka w Legii Warszawa. Jest nim Wiktor Sobczyk i myślę, że ma szanse na zaistnienie w wielkim futbolu. A jeżeli chodzi o Krystiana Bielika, to oczywiście trzymam kciuki za niego.

– Mamy nowego Burmistrza, władze samorządowe. O czym będziecie rozmawiać podczas najbliższego spotkania z władzami miasta?
–Będziemy prowadzić rozmowy na kilku płaszczyznach. Myślę, że nowy Pan Burmistrz spojrzy przychylnym okiem na to co do tej pory zrobiliśmy i będzie nas popierał w tym co robimy. Mam również nadzieję, że nowa Rada Miasta, tak jak poprzednia w sprawach dotyczących Olimpii zawsze będzie jednogłośna. Priorytetem rozmów będzie Boisko Treningowe, jak również Pełnowymiarowe Boisko ze sztuczną nawierzchnią.

– Niech pan powie, czy macie jakąś pomoc rodziców w grupach najmłodszych?
– Tutaj jeżeli mogę to tylko bardzo mocno i szczerze podziękować wszystkim rodzicom za ich zaangażowanie i wkład jaki płynie z ich strony i jest widoczny przy każdej grupie młodzieżowej. To tylko dzięki nim my jako zarząd możemy skupić się na sprawach czysto organizacyjnych i finansowych. Jeszcze raz serdecznie dziękuję.

– Czy nie można by z zawodników rezerwowych, którzy nie mieszczą się w pierwszym garniturze, utworzyć zespół, który by grał w „B” klasie? Wtedy kolanie grali by w Olimpii, a nie w Grzegorzewie, Osieku czy Barłogach. Jeśli nie, proszę wyjaśnić nam dlaczego.
– Powiem tak. Pewnie by można i nawet takie pomysły co roku przed rozpoczęciem rozgrywek chodzą mi po głowie, ale po pierwsze nikt tym chłopcom nie zabrania trenować i spróbować swoich sił w drużynie Seniorów Olimpii. Po drugie taka drużyna to kolejne wydatki idące w kwotę około 15-20 tys.zł., a po trzecie – jeżeli ci chłopcy idą grać do Grzegorzewa, Osieka, Babiaka czy Barłóg, to na pewno się tam ogrywają i podnoszą poziom sportowy tych drużyn, pomagają im odnieść sukces, mamy tu przykład historycznego awansu drużyny Grzegorzewa do klasy okręgowej. Grając tam ogrywają się w piłce seniorskiej na niższym poziomie zdobywając tak potrzebne doświadczenie seniorskie. I tu podam przykład Piotrka Rutkowskiego i Dawida Wiśniewskiego, którzy wrócili do Olimpii i grają w IV lidze. I jeszcze jeden ważny aspekt całej tej sprawy – zawsze uważałem, że najzdolniejsza młodzież powinna wędrować do większych klubów, żeby się rozwijać , a te większe kluby powinny wspierać tych mniejszych zawodnikami, którzy nie „łapią” się w ich zespole .Uważam, że tylko w ten sposób można zbudować FUTTBOL. Jeżeli mogę to serdecznie dziękuję prezesom wszystkichklubów za bardzo dobrą współpracę i mam nadzieję, że z roku na rok będzie ona jeszcze bardziej owocna.

– Proszę powiedzieć, gdzie kibice mają załatwić u nas swoją potrzebę fizjologiczną? Było murowana toaleta, ale została rozebrana. Więc gdzie kibice mają „to” robić?
–To pytanie nie do mnie , ale postaram się na nie odpowiedzieć . Za stadion i infrastrukturę na nim odpowiada jego zarządca, czyli MOSiR. Jeżeli chodzi o możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych, zawsze udostępniamy toaletę w budynku klubowym, i osobiście postaram się udostępnić na każdy mecz toaletę na ternie biwakowym, w kontenerze sanitarnym dla wszystkich kibiców.

– W związku z Nowym Rokiem 2015 składam Panu, Zarządowi, zawodnikom wszystkiego najlepszego.
– Ja również składam Panu Panie Michale jak i wszystkim sympatykom naszej kolskiej Olimpii w nadchodzącym Nowym Roku dużo zdrowia i spełnienia wszystkich marzeń.

– Dziękuję za rozmowę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526