Kolscy rzemieślnicy z wizytą u burmistrza

Autor: kurier-kolski.pl | 12.01.2015

1Ubiegając zapowiedziane przez burmistrza Stanisława Maciaszka spotkanie z przedsiębiorcami zaplanowane na najbliższy czwartek, 15 stycznia br. , przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych w Kole odwiedzili w Urzędzie Miejskim włodarza miasta i jego zastępcę Jana Zielińskiego.

 

Celem wizyty było przedstawienie nowemu burmistrzowi Stanisławowi Maciaszkowi najstarszej w mieście organizacji samorządu gospodarczego, jaką jest cech rzemieślniczy. Na początku Starszy Cechu Sylwester Bugaj pogratulował burmistrzowi wygranej w wyborach i życzył podejmowania mądrych decyzji oraz wytrwałości w ich realizacji. Później w krótkiej rozmowie uczestniczący w spotkaniu Janusz Kiełczewski i Marceli Uciński opowiedzieli o zakresie działalności cechu oraz obowiązkach spoczywających na pracownikach i członkach kolskiego rzemiosła.

2

3

Podstawą działalności jest rzetelna praca wobec klientów zakładów rzemieślniczych, a we współpracy ze szkołami zawodowymi, szkolenie uczniów. Starszy Cechu przedstawił włodarzowi problemy z jakimi boryka się rzemiosło. Cech Rzemiosł Różnych w Kole zrzesza ponad sto zakładów różnych branż, a wśród nich najwięcej jest zakładów fryzjerskich. W biurze przy ul. Włocławskiej 7 można uzyskać wszystkich informacji na temat uruchomienia działalności gospodarczej, m.in. jak rozliczać się z Urzędem Skarbowym, jakie zobowiązania regulować w ZUS – czyli jak prowadzić własną firmę.

Na zakończenie burmistrz Stanisław Maciaszek ponowił zaproszenie do członków Cechu i wszystkich kolskich biznesmenów na spotkanie z przedsiębiorcami, które zaplanowane jest na 15 stycznia w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kole.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526