Nowy włodarz za przywróceniem połączeń autobusowych na terenie Koła

Autor: kurier-kolski.pl | 15.01.2015

IMG_7296Choć dwa lata temu ze względów ekonomicznych zlikwidowano kolski PKS, obecny Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek widzi potrzebę uruchomienia linii autobusowej łączącej Sokołów SA ze szpitalem, czyli przywrócenia kursu z ul. Toruńskiej na Poniatowskiego. Pyta mieszkańców czy są za takim rozwiązaniem.

 

Propozycja ta wynika z potrzeb mieszkańców naszego miasta w zakresie zbiorowego transportu. Dlatego Urząd Miejski wyłożył w swych siedzibach ankiety dla mieszkańców, za pośrednictwem których wyrazić można swe poparcie dla utworzenia linii autobusowej łączącej Zakłady Mięsne w Kole z Kolskim Szpitalem /proponowana trasa: Koło-Zakłady Mięsne – Koło-KORUND – Koło-Towarowa – Koło-PKP – Koło-Ks.Opałki – Koło-NETTO – Koło-Broniewskiego – Koło-Włocławska – Koło-Sienkiewicza – Koło-Stary Rynek – Koło-Poniatowskiego – Koło-SZPITAL/. Ankieta ma także przynieść odpowiedzi na pytania, jak często i o jakich porach dnia powinny się odbywać przewozy.

Osoby popierające przywrócenie transportu drogowego na wytyczonej trasie proszone są o wypełnienie ankiety, bowiem od zainteresowania mieszkańców miasta zależna będzie realizacja tego pomysłu.

Gdzie są ankiety?

Badania ankietowe prowadzone są przez pracowników Urzędu Miejskiego dostarczających korespondencję na terenie miasta, druki dostępne są również w Ratuszu Miejskim (Stary Rynek 1) w USC oraz na stanowiskach obsługi klientów w zakresie dowodów osobistych i zameldowania, a w budynku głównym Urzędu (ul. Mickiewicza 12) można je pobrać w sekretariacie lub w Wydziale Finansowym w pok. nr 7. Wypełnione ankiety do końca stycznia przyjmowane są w sekretariacie Urzędu Miejskiego (budynek główny, ul. Mickiewicza 12). Ankiety można także pobrać ze strony internetowej www.kolo.pl i wypełnione przesłać na adres um@kolo.pl, lub złożyć osobiście w sekretariacie.

Trzeba przyznać, że pomysł jest ciekawy i wart rozważenia. Proponowane połączenia autobusowe nie muszą być bardzo częste, a pojazdy nie muszą być duże (mogą być to niewielkie busy), za to ułatwią życie szczególnie osobom starszym, które mają problemy z poruszaniem się. Wiele osób np. rezygnuje z odwiedzania grobów swoich bliskich na kolskim cmentarzu, bo nie mają jak tam dotrzeć z dalekich dzielnic mieszkalnych. Często też nie mają jak dojechać do szpitala.

O wynikach ankiety poinformujemy w lutym.

Źródło: UM w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526