Burmistrz Maciaszek spotka się z kolskimi przedsiębiorcami

Autor: kurier-kolski.pl | 03.01.2015

SONY DSCJednym z głównych zarzutów mieszkańców w stosunku do poprzedniego Burmistrza Koła było zbyt małe wspieranie własnych, kolskich przedsiębiorców oraz brak inicjatyw tworzących u nas nowe miejska pracy. Nowy Burmistrz Miasta Koła Stanisław Maciaszek zapowiada zmianę tej polityki. Chce wspierać lokalnych przedsiębiorców i blisko współpracować z nimi. Wypracowaniu strategii na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Kole ma służyć zaplanowane na 15 stycznia br. spotkanie z kolskimi biznesmenami.

 

– W trosce o rozwój miasta i byt obywateli, zamierzam podjąć inicjatywę gospodarczą, która – mam nadzieję – zaowocuje pozyskaniem nowych inwestorów oraz zmniejszeniem bezrobocia w Kole – pisze na witrynie internetowej miasta Burmistrz Stanisław MaciaszekLicząc na wspólne zaangażowanie w rozwój naszego miasta, na dzień 15 stycznia zwołam spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, na którym zaproponuję wypracowanie strategii miasta na rzecz rozwoju przedsiębiorczości.

Choć nasze miasto posiada warunki do rozwoju życia gospodarczego, bowiem jest korzystnie zlokalizowane w centrum Polski, przy znaczących drogach krajowych i międzynarodowych, posiada ofertę usług wspomagających przedsiębiorczość, a dla przyszłych przedsiębiorców przygotowane są tereny pod aktywizację gospodarczą – lokalny poziom bezrobocia jest dla mnie powodem, by spotkać się z kolskimi przedsiębiorcami i podjąć rozmowy o strategii miasta na rzecz rozwoju gospodarczego i ekonomicznego – twierdzi Burmistrz Maciaszek – W Kole mają swoją siedzibę znane w kraju i poza granicami firmy z kapitałem zagranicznym oraz lokalne, dynamicznie się rozwijające, cieszące się zaufaniem klientów. Działania Urzędu Miejskiego sprzyjające rozwojowi przedsiębiorczości uważam za swój obowiązek, gdyż tylko poprzez skuteczną inicjatywę gospodarczą możemy zyskać nowych inwestorów i zmniejszyć bezrobocie w Kole.
Wierząc, że w tym aspekcie życia społecznego wspólnym staraniem można poprawić byt naszych obywateli, na dzień 15 stycznia 2015 r. na godz. 12.00 do sali sesyjnej Ratusza zaproszę lokalnych przedsiębiorców na spotkanie, podczas którego zainicjuję dyskusję o możliwości działań na rzecz środowiska gospodarczego, kierunków rozwoju gospodarczego miasta i zaproponuję wypracowanie strategii rozwoju przedsiębiorczości w mieście. Od wspólnego zaangażowania nas wszystkich zależy przyszły rozwój Koła.

Źródło: UM w Kole

Opracowanie: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Kolanka
Kolanka
9 lat temu

Brawo Panie Burmistrzu! Wlasciwy człowiek na własciwym miejscu.

Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Ciesze sie ze Pan Burmistrz informuje nas mieszkncow o zamierzeniach pracy bardzo dobrze sie zapowiada ze jestesmy o wszystkich poczynaniach informowani dziekujemy i zyczymy owocnych obradach..

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526