Wigilia Kolskiego Stowarzyszenia Osób Głuchych i Niedosłyszących

Autor: kurier-kolski.pl | 10.12.2014

OLYMPUS DIGITAL CAMERAW dniu 6 grudnia br., kiedy zabłysnęła pierwsza gwiazdka na niebie, członkowie Stowarzyszenia Osób Głuchych i Niedosłyszących podzielili się opłatkiem składając sobie wzajemnie szczere życzenia.

 

Przybyli na uroczystą kolację, choć mają trudności w mówieniu, za pomocą rąk potrafią pokazać, co ich dusza i serce myśli.

186de19359

Przy suto zastawionych stołach postnymi potrawami wigilijnymi zasiedli wraz ze swoimi dziećmi do wspólnej wieczerzy. Dzieci otrzymały paczki świąteczne ze słodyczami, a ich rodzice drobne upominki. Prezenty dla dzieci jak i upominki zostały ufundowane przez darczyńców, których jak się okazało w naszym mieście nie brakuje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Dziękuję bardzo wszystkim darczyńcom. Sprawiliście naszym podopiecznym wielką radość, która cieszy i serce raduje. Jeszcze raz bardzo dziękuję za okazaną pomoc i wierzę głęboko, że będzie ona trwać długo, bo serce pomocy nigdy nie odmówi, bo nie głuchota jest kalectwem, kiedy serce słyszy – powiedziała Prezes Stowarzyszenia Stefania Skąpska.

Dzieci bawiły i cieszyły się z prezentów, a gdy zrobiło się już ciemno rodzice zabrali je do domu.

Tekst i foto: Michał Krzemiński
(mc)

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Elzbieta
Elzbieta
8 lat temu

w religii katolickiej teraz to jest adwent a nie czas świąteczny, choinki ubieramy w wigilie Bożego Narodzenia czyli 24.12 a rozbieramy 01.02 przed Matką Boską Gromniczną i to jest czas świąteczny właśnie…

KOLANKA
KOLANKA
8 lat temu

Elżbieto szkoda ,że p. ma tylko tyle dla niepełnosprawnych do powiedzenia o ich wigiliach _przykre to my musimy prosić Darczyńców ,żeby mieć z czego ją im zrobić ,a czas tu nie gra dla nas roli tym bardziej ,że był to dzień Mikołaja i dla SOSW jest imieniem Mikołaja,a i dla głuchych też musieliśmy wybrać wolną salę bo wigilie są organizowane przez stowarzyszenia w grudniu nie ważne w którym jego dniu.Ważne ,że sie spotykają mają radość z tego już światecznego czasu.
Mogę p. tę uszczypliwośc co do wigilii w listopadzie zapewnić,że nigdy w nim nie była i nie będzie.Czasem jeżeli się coś przeciwko napisze nie znając realii wyrządza sie przykrośc w tym pięknym grudniowym czasie gdzie powinna być radośc i ciepło ducha. Mimo wszystko życzę p. POGODNYCH ŚWIAT

Elzbieta
Elzbieta
8 lat temu

czy jeszcze nie za wczesnie na te wigilie, w przyszlym roku w listopadzie beda

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526