Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot z Darami Serca w SOSW w Kole

Autor: kurier-kolski.pl | 10.12.2014

IMG_2669Stowarzyszenie Pomocy Mieszkaniowej dla Sierot z Baranowa k/Poznania sprawiło wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole ogromną niespodziankę, wcielając się 6 grudnia br. w rolę św. Mikołaja przynoszącego najbardziej potrzebującym osobom Dary Serca. Wzruszającą uroczystość, na którą przybył Zarząd Stowarzyszenia z Prezesem panem Marianem Pankiem, poprowadziła Dyrektor Stowarzyszenia pani Barbara Dickert.

 

Dyrektor przypomniała, iż początki współpracy z SOSW w Kole sięgają roku 2004. Wtedy to jeden z darczyńców z Podlasia wskazał SOSW jako placówkę, której wychowankowie potrzebują wsparcia i panią Krystynę Wasilewską jako osobę do kontaktu. Na przestrzeni 10 lat Stowarzyszenie udzieliło pomocy ponad 100 wychowankom naszego SOSW, przekazując im środki na remont mieszkań, meble, wózki inwalidzkie, w tym elektryczny, parapodium mobilne, rowery treningowe, rowery trójkołowe, lupy elektryczne, sprzęt komputerowy oraz sprzęt ułatwiający naukę zawodu. Ponad dziesięciokrotnie, wspólnie z rodzicami, wychowankowie SOSW uczestniczyli we wzruszających uroczystościach wręczania Darów Serca, organizowanych z okazji Dnia Dziecka i Gwiazdki dla dzieci z całej Polski, najpierw w Baranowie, potem w Tarnowie Podgórnym. Miło nam było usłyszeć z ust pani Barbary Dickert, że z tych spotkań zostaliśmy zapamiętani tylko z dobrej strony, i że upominki-podziękowania wykonane przez dzieci i wręczane darczyńcom zapadły im w serca, a drewniane Mikołaje do dziś zdobią ich półki.

IMG_2581

IMG_2594

W dalszej części spotkania nastąpiło wręczenie Darów Serca wychowankom naszej placówki oraz wytypowanym osobom z SOSW z Konina i Rychwała. Nasi wychowankowie otrzymali: Adrian – pomoc mieszkaniowa w wysokości 10. 000 zł. i aparat fotograficzny ufundowany przez panią Barbarę Dickert wraz z mężem; Klaudia – zestaw komputerowy wraz z drukarką; Arek i Krystian – rowery treningowe; Magdalena, Nikodem i Maciej – wózki inwalidzkie dostosowane do ich potrzeb; Ania i Patryk -sprzęt AGD; UKS Warta przy SOSW w Kole – rower treningowy.

IMG_2593

IMG_2605

Klaudia i Adrian, dziękując w imieniu wszystkich obdarowanych za cenne Dary Serca, nie kryli wzruszenia. Łezka w oku zakręciła się wszystkim osobom zebranym na sali. Wzruszenia nie krył również Wicestarosta Marek Banaszewski, który, dziękując Stowarzyszeniu, był pod wrażeniem skali pomocy udzielonej wychowankom na przestrzeni lat i wielkich serc darczyńców. Zarząd i darczyńcy byli z kolei pod wrażeniem miłego przyjęcia, które zgotowała im dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, rodzice i wychowankowie SOSW oraz talentu i profesjonalizmu Chóru Towarzystwa Śpiewaczo – Muzycznego „Lutnia” w Kole, który swoim występem rozpoczął i zakończył uroczystość wręczania Darów Serca.

Kościół OO Bernardynów w Kole

Korzystając z obecności na uroczystości Ojca Oswalda – gwardiana Klasztoru Ojców Bernardynów w Kole, część gości zwiedziła zabytkową świątynię, która sąsiaduje ze szkołą. Nasi mili goście ze Stowarzyszenia i darczyńcy przed wyruszeniem w długą drogę powrotną do domów zostali zaproszeni na prawdziwie domowy obiad do Internatu SOSW. Z prawdziwym żalem pożegnaliśmy naszych gości, którzy z takim zaangażowaniem niosą pomoc osobom potrzebującym.

Późnym wieczorem przyszedł mail od pani Barbary Dickert, w którym dziękuje „za miłe przyjęcie, z otwartymi ramionami i sercem; to uskrzydlające”. Jednocześnie informuje , iż spotkanie w SOSW w Kole zostanie opisane w styczniowym numerze „Filantrop naszych czasów”.
Reportaż nakręcony przez Telewizję Poznań z tej uroczystości będzie można obejrzeć w dniu 20 grudnia o godzinie 18.45.

Źródło: SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

Ci biznesmeni, co system podatkowy omijają powinni się wykazać i przekazywać dary serca, firmy, które duże marże narzucają też niech fundują. Zwykli ludzie to już jak chcą bo z podatków idzie sporo na takie cele. Ale sam cel jak najbardziej pożądany, ewent dobrze zorganizowany. Popieram takie akcje.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526