Wspólna akcja Policji i listonoszy

Autor: kurier-kolski.pl | 28.11.2014

akcja2Ruszyła wspólna akcja kolskich policjantów i listonoszy. Głównym celem działań jest bezpieczeństwo osób starszych.  Od teraz listonosze będą doręczać osobom starszym ulotki informacyjne przygotowane przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Kole. Na ulotkach zamieszczone są m.in. informacje co to jest oszustwo na „wnuczka” i jak się przed nim ustrzec.

 
Osoby starsze i samotnie zamieszkujące to jedna z najbardziej narażonych na przestępstwa grup społecznych. Padają oni często ofiarami oszustw na tzw. „wnuczka”, „domokrążcę”, itp. Także na terenie powiatu kolskiego odnotowaliśmy przypadki takich oszustw. Z uwagi na fakt, iż do osób starszych rzadko docierają policyjne apele przekazywane w środkach masowego przekazu, takich jak telewizja czy internet, policjanci kolskiej komendy we współpracy ze Starostwem Powiatowym przygotowali specjalne ulotki informacyjne.

Celem akcji jest bezpośrednio dotrzeć do jak największej grupy osób starszych w Kole.  W tym celu Policja podjęła współpracę z Urzędem Pocztowym Koło 1. Listonosz to wciąż osoba ciesząca się dużym zaufaniem społecznym, dlatego mundurowi mają nadzieję, że ulotki przekazywane przez listonoszy przyniosą zamierzony cel i policyjne porady dotrą do jak największej grupy osób, a tym samym ofiar oszustw wśród osób starszych będzie coraz mniej.

akcja1

Urzędzie Pocztowym Koło 1 odbyło się spotkanie policjantów Komendy Powiatowej Policji w Kole i listonoszy. Komendant Powiatowy Policji w Kole  insp. Wiesław Grzegorczyk w obecności Naczelnika UP Koło 1 Waldemara Kaczmarka powitał uczestników spotkania i podziękował pracownikom poczty za podjęcie współpracy w akcji na rzecz osób starszych. Dalszy ciąg spotkania przygotowała funkcjonariuszka Zespołu ds. Nieletnich i Patologii mł. asp. Anna Drynkowska. Omówiła ona główne założenia wspólnej akcji i przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas pracy listonosza, szczególną uwagę zwracając na przestępstwa popełniane na szkodę listonoszy.

Od wielu lat przekonujemy się, że tylko wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu kolskiego przynoszą najlepsze rezultaty. Z tego względu wyrażamy swoje ogromne zadowolenie, że w policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa osób starszych zaangażowało się Starostwo Powiatowe w Kole oraz Urząd Pocztowy Koło 1.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526