Porządkowali zabytkowe grobowce kolskiego cmentarza

Autor: kurier-kolski.pl | 02.11.2014

SL271701Tuż przed dniem Wszystkich Świętych i Zaduszkami, 29 października br., uczniowie klas: II gimnazjum, I oraz II zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kole, wraz z nauczycielami – Anną Jachnik i Krzysztofem Sójeckim, po raz 14.wzięli udział w akcji „Ratujemy zabytkowe pomniki kolskiego cmentarza.”

 

To akcja zapoczątkowana 14 lat temu przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Koła, obecnie kontynuowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miasta Koła nad Wartą, w której aktywnie uczestniczą wychowankowie Ośrodka.

SL271697

SL271700

SL271698

SL271702

SL271703

Dzieci wspólnie porządkowały zabytkowe nagrobki i mogiły, które przedstawiają wysoką wartość historyczną oraz te, w których spoczywają osoby szczególnie zasłużone dla miasta Koła i okolic. Dzięki czynnemu włączaniu się porządkowanie kolskiego cmentarza uczniowie poznają historię miasta Koła i rejonu kolskiego, prezentują postawy właściwego zachowania się w miejscach szczególnych, takich jak kolska nekropolia, oraz uczą się przestrzegania w życiu codziennym zasad szacunku do zmarłych i miejsc pamięci, co jest jednym z elementów kultury człowieka.

Źródło: SOSW w Kole

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Anonimowo
Anonimowo
9 lat temu

Mądrzy ludzie przede wszystkim idą na wybory i głosują na ludzi uczciwych,którzy nie startują na radnych dla pieniędzy ale dla dobra miasta. Nie głosujmy na partie,ale na ludzi.

Elzbieta
Elzbieta
9 lat temu

Panie Kozajda, pan podpowie na kogo tu zaglosowac w nadchodzacych wyborach samorzadowych, pan taki mądry czlowiek jestes.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526