Dworzec odnowiony – parking stary

Autor: kurier-kolski.pl | 14.11.2014

20140423_125515Generalny remont zabytkowego budynku dworca kolejowego w Kole ucieszył wszystkich mieszkańców Koła. Jednak o ile dworzec odnowiono, o tyle wcale nie pomyślano o parkingach dla samochodów. Pod koniec kampanii wyborczej warto też przypomnieć, że inicjatywa remontu dworca wyszła od PKP, była od lat zaplanowana i w całości przez PKP sfinansowana. Urząd Miejski nie był ani inwestorem, ani nie dawał żadnych pieniędzy na remont, choć w ulotkach wyborczych niektórych kandydatów pojawiają się takie sugestie…

 

Wszyscy pamiętamy brudny i śmierdzący kolski dworzec. Dlatego wielka odmiana jego wyglądu i funkcjonalności po remoncie była i jest świetną okazją, by sukces znalazł wielu ojców. Jednak kolski dworzec jest jednym z kilkudziesięciu starych dworców w samej tylko Wielkopolsce, które w ostatnich latach wyremontowała PKP. Nie jest żadnym wyjątkiem! Żadnym. Nie jest tak, że burmistrz, radni czy urząd wyprosili, wychodzili czy inicjowali jego remont, bo remont dworca w Kole był w planach PKP od początku lat 90-tych. Wykonano remont wtedy, gdy firma znalazła na niego potrzebne fundusze.

Nie jest też żadnym argumentem za udziałem miasta w inwestycji to, że znalazła się tam biblioteka. Nie za darmo! Płaci co miesiąc wielki czynsz (o czym niedługo napiszemy).

20140423_125509

PKP nie wykonało niestety remontu i rozszerzenia parkingu dla samochodów przed budynkiem dworca, czego niechlubnym skutkiem jest to, że bardzo brakuje w tym rejonie miejsc dla samochodów podróżnych i przyjeżdżających po nie osób. Trzeba też wziąć pod uwagę, że w budynku dworcowym ma siedzibę Biblioteka oraz firma medyczna oferująca zabiegi fizjoterapeutyczne, do której przyjeżdża dziennie bardzo wielu pacjentów z Koła i okolic. Samochody parkują już wszędzie po bokach. Zagęszczenie pojazdów jest niesamowite.

20140424_142259

20140424_142313

I mimo, że tuż obok jest duży piaszczysty plac po wyburzonych budynkach, nie ma tam oficjalnie parkingu. Kolscy radni kilkakrotnie występowali na sesjach do burmistrza z interpelacjami, by wykonać tam z prawdziwego zdarzenia parkingi, ale niestety bezskutecznie.

Oprac.: zespół kurier-kolski.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526