„Mundurowi” z LO będą z honorem reprezentować szkołę

Autor: kurier-kolski.pl | 08.11.2014

SONY DSC28.uczniów nowo powstałej w kolskim Liceum Ogólnokształcącym klasy o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne” odbyli ceremonię przejęcia sztandaru szkoły oraz ślubowania. Od teraz to właśnie oni, „mundurowi”, będą godnie reprezentować LO podczas lokalnych uroczystości państwowych.

 

Tłem do ceremonii był apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości zorganizowany dla szkolnej społeczności. Wygłaszane na okoliczność 96.rocznicy powrotu Polski na mapę Europy treści patriotyczno-narodowe wpisywały się w pasowanie młodzieży i przejęcie sztandaru, bowiem szczególnie te wartości krzewione będą wśród uczniów pobierających naukę w klasie o profilu „Bezpieczeństwo wewnętrzne”.

Resize of IMG_2216

Resize of IMG_2219

Resize of IMG_2221

Resize of IMG_2223

– Decydując się na utworzenie klasy „mundurowej” podjęliśmy próbę uczenia form organizacji, prowadzenia żołnierskiej musztry, mówienia o bohaterstwie i odwadze, przekazywania takiej wiedzy, która uczyni tę młodzież lepszymi ludźmi – przyznał dyrektor LO Waldemar KoligotDlatego też teraz koncentrujemy się na sprawach państwa oraz zarządzania kryzysowego, organizacji służb. Osobiście zależało mi, by młodzież prowadził zawodowy żołnierz, który doświadczył misji w kraju i za granicą.

Resize of IMG_2225

Resize of IMG_2226

Resize of IMG_2238

Resize of IMG_2240

Resize of IMG_2248

Resize of IMG_2252

Resize of IMG_2260

Zapytany o program nauczania wychowawca kpt. rezerwy Ireneusz Wojtysiak wyjaśnił, że realizuje trzyletni program autorski, zaczyna od musztry wojskowej i pokazania wychowankom, jak wygląda życie na poligonie, na misji, w koszarach.
– Młodzież jest zdyscyplinowana i dumna z tego co robi – powiedział – A od dziś z honorem będzie reprezentować LO na forum publicznym.

Resize of IMG_2273

Resize of IMG_2275

Dostojeństwa uroczystości dodała obecność wśród zaproszonych gości pochodzącego z Koła pułkownika dra inż. Witolda Terechowicza (ojciec pułkownika był niegdyś urzędnikiem kolskiego Magistratu). W wystąpieniu do młodzieży wspomniał bojowników o wolność Ojczyzny. Przekazał klasie nowo utworzonej mundurowej mapę Polski, by symbolicznie nawiązać do patriotyzmu i obrony granic.

Resize of IMG_2270

– Cały czas myślałem o tym, aby założyć mundur wojskowy. Dziś ziściły się moje marzenia. Nasz nauczyciel kapitan Ireneusz Wojtysiak opowiada nam jak służył poza granicami kraju. Tak ciekawie opowiada, że słuchać go można bez przerwy. Dumny jestem z tego, że mogę nosić mundur – powiedział kadet Marek.

(mc) Wg. informacji od Pani Kasi

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Najnowsze.
Najstarsze. Najbardziej oceniony.
Informacje zwrotne.
Zobacz wszystkie komentarze.
Robert
3 lat temu
Danil
3 lat temu
patriota
patriota
9 lat temu

Przy obecnym zarządzaniu armią pójdą na mięso armatnie – tak fachowo i z pasją!

fra
fra
9 lat temu

Brawo klasy mundurowe! W koncu ludzie z pasją beda pracowac w przyszłosci odpowiedzialnie i fachowo.

Telefon interwencyjny

Widziałeś(aś) coś ważnego? Chcesz się podzielić informacją?
Masz problem i nie wiesz co robić?

Zadzwoń!
Anonimowość gwarantowana!

600 152 526